Naga MarketsByły gubernator Rezerwy Federalnej Kevin Warsh, twierdzi, że bitcoin jest teraz bardzo rozsądną inwestycją. W nowym wywiadzie dla CNBC powiedział, że dziś inwestowanie w kryptowalutę ma po prostu sens, a to z powodu obecnego klimatu gospodarczego.

  • Kevin Warsh zaczął popierać inwestowanie w bitcoina.
  • Jego zdaniem obecna sytuacja gospodarczy sprzyja takim inwestycjom.

Kevin Warsh: posiadanie BTC ma sens

Jego zdaniem bitcoina wspiera obecny klimat makroekonomiczny.

Te artykuły również Cię zainteresują
– Myślę, że posiadanie bitcoina ma sens  – jako część portfela w tym środowisku [gospodarczym], w którym zachodzi najbardziej fundamentalna zmiana w polityce pieniężnej od czasów Paula Volckera (byłego prezesa Rezerwy Federalnej). To wielka zmiana, którą widzimy pod rządami Fedu Powella – powiedział.

Warsh przypisuje silny boom na bitcoina słabości dolara. Mówi również, że bitcoin przejmuje część kapitału z rynku złota, ponieważ milenialsi wolą cyfrowe waluty niż kruszce.

– Nie jestem zaskoczony słabością dolara i tym, że ​​bitcoin robi to, co robi. Sugerowałbym również, że część ruchu na bitcoinie polega na przejęciu części kapitału złota. Myślę, że gdyby bitcoin nigdy nie istniał, złoto zyskałoby teraz na popularności, ale myślę, że jeśli masz mniej niż 40 lat, bitcoin jest Twoim nowym złotem – dodał. – Myślę o bitcoinie jako o wielu rzeczach, ale z pewnością z każdym mijającym dniem zyskuje nowe życie jako alternatywna waluta. Kiedy widzisz siłę euro, siłę funta, siłę RMB, koreańskiego wona, siłę meksykańskiego peso, myślę, że nie powinniśmy być również zaskoczeni siłą bitcoina – powiedział.

Fed wzmacnia BTC?

Wielu analityków jest zdania, że polityka Fedu, która polega na stałym dodruku dolarów, wspiera dziś rozwój bitcoina. I faktycznie, od blisko roku kryptowaluta mocno drożeje, zupełnie jakby kryzys ekonomiczny działał na jej korzyść.

Dziś 1 BTC kosztuje 38 600 USD, wczoraj na chwilę przebiło 40 000 USD. Z kolei za 1 ETH należy zapłacić już 1 192 USD.

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here