Naga MarketsKernel to wiodąca na rynku firma zajmująca się zdywersyfikowaną działalnością rolniczą w regionie Morza Czarnego.

kernel
źródło xStation 5

Spółka notuje bardzo stabilne wyniki w ostatnich latach, natomiast patrząc na ostatnie kwartały, mamy wyraźną poprawę dynamiki przychodów, a także zysków. Związane jest to z silnym wzrostem sprzedaży zboża. Patrząc na wykres, widać że rynek zaczął w ostatnim czasie doceniać spółkę. Z ostatniego raportu kwartalnego wynika, że udało się poprawić zysk netto do poziomu 88,5 mln dolarów, z 67 mln USD przed rokiem. Przychody w II kwartale roku obrotowego wzrosły z 536,1 mln dolarów do poziomu 1,1 mld dolarów.

Orbex

Ponadto, z komunikatu dotyczącego trzeciego kwartału wynika, że spółka od stycznia do marca 2019 roku zwiększyła sprzedaż zboża o niemal 95%, a sprzedaż oleju słonecznikowego o około 40%. Z wydanej w marcu rekomendacji Domu maklerskiego mBanku wynika, że analitycy rekomendują kupno akcji z ceną docelową przy 62,86 zł, a więc nadal kilkanaście procenty wyżej od wyceny rynkowej. Na wykresie, od listopada 2017 roku mamy konsolidację, z której wybicie może przynieś dalszy kierunek. Obecnie cena zbliża się do dolnego ograniczenia, co stwarza z jednej strony kolejna szansę na dokonanie odbicia, a z drugiej ryzyko opuszczenia konsolidacji dołem. Fundamenty z pewnością powinny wspierać scenariusza zakładający odbicie, natomiast sytuacja na szerokim rynku wręcz odwrotnie.

Czytaj także: Braster [BRA], Śnieżka [SKA] – Gorące spółki dnia 20.05.2019

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę technicznątokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here