Naga MarketsKernel Holding to producent spożywczy działający na Ukrainie. Jest notowany na warszawskiej giełdzie od 2007 roku. Spółka opublikowała wyniki finansowe za rok obrotowy 2017/18. Poniżej najważniejsze dane z raportu.

Spółka odnotowała w roku obrotowym 2017/2018 52,1 mln USD zysku netto wobec 176,2 mln USD zysku rok wcześniej.

Przychody ze sprzedaży netto Kernela wyniosły w roku 2017/18 2,4 mld USD, oznacza to wzrost o niemal 11% w porównaniu z rokiem ubiegłym.

Zysk EBITDA grupy wyniósł 222,5 mln USD. Oznacza to spadek w porównaniu z ubiegłym rokiem obrotowym o ponad 30%.

EBITDA segmentu oleju słonecznikowego sprzedawanego luzem spadła rok do roku o 24% do 63,3 mln USD. Z kolei wynik w segmencie oleju butelkowanego spadł o 19% do 13,4 mln USD. EBITDA w segmencie zbóż i infrastruktury spadła r/r o 9% do łącznie 100,8 mln USD. Zysk EBITDA segmentu rolnego wyniósł 88,7 mln USD, co oznacza spadek o 39%.

Spółka liczy na poprawę wyników w kolejnym roku obrotowym:

“Rozczarowanie rokiem obrotowym 2018 zamienia się w optymizm na rok 2019, gdyż spodziewamy się osiągnąć lepsze wyniki finansowe w każdym z naszych segmentów” – napisał prezes Kernela Andrey Verevskiy.

Orbex

Sytuacja na wykresie

Notowania szczególnie nie reagują na opublikowany raport. Patrząc szerzej, od dłuższego czasu cena porusza się w trendzie bocznym. Obecnie kurs testuje opór jak stanowi poziom poprzedniego szczytu. Zgodnie z tendencją, można obawiać się o to, że dojdzie do kolejnego zwrotu na południe. Jeżeli tak się jednak nie stanie, celem dla popytu będzie szczyt w rejonie 55,70 zł.

kernel
źródło xStation 5

Czytaj także: Zapiski giełdowego spekulanta: Kernel – susza i drożejące zbożatokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułTMS: EUR/PLN obniża notowania pod 4,29
Następny artykułEFIX: spore wahania na głównych parach walutowych – przed nami ważne sesje
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here