Naga MarketsPrzewodniczący kenijskiej grupy zadaniowej zajmującej się rozproszoną technologią i sztuczną inteligencją, Bitange Ndemo, powiedział, że rząd powinien stokenizować krajową gospodarkę. News podał lokalny portal informacyjny The Star 25 września. Czy więc Kenia posłucha jego rady?


Zespół zadaniowy został ustanowiony jeszcze w marcu przez rząd Republiki Kenii w celu oceny propozycji dotyczących wdrażania technologii Blockchain w sektorze publicznym.

Grupa robocza

Grupa robocza składa się z lokalnych startupów blockchainowych, ekspertów, członków organów regulacyjnych, prawników i innych powiązanych podmiotów. Przemawiając na spotkaniu przedstawicieli sektora technologii informacyjno-komunikacyjnych (ICT) z sektorem prywatnym, Ndemo zasugerował, że rząd powinien rozważyć tokenizację gospodarki. Celem jest walka z “rosnącymi” wskaźnikami korupcji. Według Ndemo ruch ten spowodowałby, że rząd bardziej trzymałby też w ryzach swoją walutę.

-Musimy zacząć uwłaszczać gospodarkę, dając młodym ludziom zachęty do robienia rzeczy, za które im płacą, za pomocą tokenów, które można przekształcić w pieniądz fiducjarny – twierdzi Ndermo.

Ponadto uważa, że przyjęcie tokenów może zmniejszyć poziom bezrobocia, wskazując na konieczność emisji waluty cyfrowej w stosunku do waluty fiducjarnej.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Główny sekretarz ICT, Jerome Ochieng, oświadczył, że rząd opracuje odpowiednie podejście w celu przetworzenia rekomendacji zaproponowanych przez grupę zadaniową.

AntyKrypto

Warto zauważyć, że Centralny Bank Kenii (CBK) wydał w kwietniu dokument dla wszystkich banków w kraju, ostrzegając je przed transakcjami kryptowalutowymi lub angażowaniem w transakcje z podmiotami powiązanymi z tym rynkiem. Gubernator CBK Patrick Njoroge przytoczył przykłady użycia walut cyfrowych w nielegalnych działaniach. Skrytykował też anonimowy charakter kryptowalut oraz brak scentralizowanej kontroli nad nimi i podał to jako powody do wprowadzenia ich zakazu.

Niejako w odpowiedzi w czerwcu zdecentralizowana sieć Bancor uruchomiła sieć walut opartych na blockchain, aby walczyć z ubóstwem w Kenii. Projekt ma na celu stymulowanie lokalnego i regionalnego handlu oraz działań peer-to-peer, umożliwiając społecznościom kenijskim tworzenie i zarządzanie własnymi tokenami cyfrowymi.

Czy więc Kenia wejdzie wkrótce w nową epokę gospodarczą?Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here