Naga MarketsKCI S.A. dywersyfikuje strukturę własnościową w Gremi Media S.A.  26 listopada 2021roku. KCI S.A. i Pluralis B.V., strategiczny inwestor medialny z siedzibą w  Amsterdamie, inwestujący w europejskie firmy sektora wysokiej jakości informacji, ogłosiły dziś, że Pluralis B.V. kupuje 40 proc. udziałów w polskiej spółce medialnej.

Pluralis B.V. kupuje 40 proc. udziałów w Gremi Media

Objęcie udziałów przez Pluralis B.V. zapewni, wraz z pełniejszą dywersyfikacją własności w Gremi Media S.A., kompetencje i wiedzę ekspercką gwarantowaną przez głównych międzynarodowych inwestorów medialnych, umożliwiając jednocześnie obecnemu kierownictwu zachowanie kontroli operacyjnej.Zainicjowany przez King Baudouin Foundation, wiodącą belgijską firmę medialną Mediahuis i  globalny fundusz medialny Media Development Investment Fund (MDIF), Pluralis jest wspierany przez konsorcjum prestiżowych europejskich firm medialnych, fundacji i  wpływowych inwestorów zaangażowanych w pluralistyczne media informacyjne. Pluralis łączy swój kapitał inwestycyjny ze światowej klasy wiedzą medialną swoich udziałowców. Jako inwestor w najwyższej jakości spółki medialne, niezależnie od orientacji redakcyjnej, Pluralis nie angażuje się w podejmowanie decyzji redakcyjnych firmy.

Zdecydowaliśmy się pozostać w projekcie medialnym. Cieszę się, że będziemy mieć partnera strategicznego. Nowy partner to nowe możliwości technologiczne i merytoryczne. Będziemy bardziej otwarci na świat, a świat będzie z nami bliżej współpracował. Nowy rozdział ponad 100-letniej Rzeczpospolitej zaczyna się bardzo dobrze” – powiedział Grzegorz Hajdarowicz, Przewodniczący Rady Nadzorczej Gremi Media S.A.

Cieszymy się, że możemy zainwestować w Gremi Media S.A., wydawcę jednych z najbardziej cenionych marek informacyjnych w Polsce. Z niecierpliwością czekamy na współpracę z  obecnymi właścicielami i kierownictwem, aby kontynuować budowanie silnego biznesu wokół dziennikarstwa najwyższego kalibru” – powiedział Luc Tayart de Borms, dyrektor zarządzający KBF, akcjonariusz Pluralis. „Pluralis będzie czerpać z wiedzy i doświadczenia swoich akcjonariuszy, aby wspierać zarządzanie Gremi Media SA poprzez aktywne uczestnictwo w zarządzie oraz przekazywanie najnowocześniejszej wiedzy branżowej w celu ułatwienia rozwoju firmy i tworzenia wartości”.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: selvita akcje rekomendacje | eurocash cena akcji | akcje livechat | dax kurs | enea gpw | ciech kurs | notowania dolar |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here