Naga MarketsKażdy dzień to możliwość zainwestowania pieniędzy i zarobienia, twierdzi partner Value Fund Poland Activist FIZABC Inwestowania – to już dziś!

Już dziś i jutro (18 i 19 września 2020 roku) odbywa się I edycja konferencji ABC Inwestowania. Wydarzenie to otworzy przed Tobą drzwi do edukacji na temat rynków finansowych. Jeżeli chcesz inwestować, natomiast czujesz, że Twoja wiedza jest niewystarczająca, jesteś we właściwym miejscu.

Polski rynek finansowy oczami ekspertów

W trzecim panelu konferencji poświęconemu polskiemu rynkowi akcyjnemu gośćmi Michał Stanka są Eryk Karski, Krzysztof Mazurek, Konrad Łapiński oraz Michał Ferenc.

Czy jest to dobry czas na inwestowanie w Polsce?

W mojej ocenie zawsze na rynku, niezależnie od tego czy rynek rośnie czy spada, pojawiają się okazje i zawsze pojawiają się możliwości do budowania i korygowania bieżącej polityki inwestycyjnej. Dla mnie zawsze każdy dzień to jest możliwość zainwestowania kolejnych pieniędzy i zarobienia. Niezależnie czy giełda rośnie czy spada, zawsze jakoś udaje się zarabiać. W mojej ocenie nie wydarza się nic takiego co mówiłoby, że Polska nie jest dobrym miejscem do inwestowania. – Eryk Karski, partner zarządzający w Value Fund Poland Activist FIZ.

Polskie spółki nie muszą się niczego wstydzić w porównaniu do swoich zachodnich odpowiedników, jeśli chodzi o zasoby ludzkie czy jakość zarządzania – dodał Karski.

Mamy faktycznie społeczeństwo, które jest otwarte na biznes. – docenił polskich biznesmenów i inwestorów Krzysztof Mazurek, prezes zarządu Rockbridge TFI S.A.

Mazurek dostrzegł jednak problem rozwoju polskich spółek notowanych na giełdzie.

Mamy kłopot z transformacją ze spółki małej/średniej na spółkę dużą/międzynarodową. W momencie transformacji pojawia się brak kadry o bardzo dużych kompetencjach. – zauważył prezes Rockbridge TFI.

Podkreśliłbym fakt, że średniej i mniejszej wielkości przedsiębiorstwa często dobrze albo bardzo dobrze sobie radzą. – dodał Mazurek.

Dołącz już teraz!

– Indeks mWIG ma 20 lat z ogonkiem i jest to jeden z najlepszych indeksów w Europie o najwyższej stopie zwrotu. To też jest potwierdzenie na to, że sobie radzimy, że pomysł na wejście do Unii Europejskiej bardzo dobrze Polsce, Polakom i polskim przedsiębiorcom wychodzi. To my jesteśmy beneficjentami, a trudniej mają takie kraje jak Włochy, Hiszpania czy Francja, bo to im polskie dobrze zarządzane firmy odbierają rynek kropla po kropelce. To dzieje się rok po roku. – Konrad Łapiński, zarządzający funduszem Total FIZ.

– Problemem wzrostu małych i średnich spółek jest brak dostępu do kapitału, który ten wzrost mógł umożliwić. – zauważył Michał Ferenc, zarządzający funduszami w Mount TFI

Dalsza część rozmowy i więcej na temat problemu informacji poufnych znaleźć można na oficjalnej stronie konferencji ABC Inwestowania.

Jeśli nie zdążyłeś na wystąpienie online na żywo – bez obaw! Wystarczy, że zarejestrujesz się na na oficjalnej stronie wydarzenia. Czekają tam na Ciebie kolejne wystąpienia, ale także te, które już się odbyły. Całe wydarzenie jest bezpłatne!

Zarejestruj się i odbierz nagranie z konferencji!

ABC InwestowaniaConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here