Naga Marketsźródło: www.pixabay.com
źródło: pixabay.com

We wtorek, amerykańskie rynki akcji rosły o ponad 2% i Dow zyskał aż 390 punktów, co było jego drugim najlepszym dniem w roku. Z kolei poprzedni dzień handlowy w USA, jakim był piątek 4 września zamknął się z ponad 270-cio punktową stratą czyniąc cały tydzień, jednym z najgorszych w ciągu ostatnich kilku lat.

źródło: www.pixabay.com
źródło: pixabay.com

Ile by nie pisać o “ogromnej zmienności” jaka panuje ostatnio na rynkach, prawdziwe stwierdzenie jest takie, że rynki są ostatnio albo bardzo dobre, albo bardzo złe.

Jak donosi BusinessInsider, analitycy z Bespoke w swojej nocie do klientów definiują ostatnio każdy dzień na rynku jako “wszystko albo nic”, mając na myśli ponad 400 spółek indeksu S&P 500, które jednego dnia spadają, by na drugi dzień wzrastać.

We wtorek, analitycy z Bespoke napisali, że 9 z poprzednich 12 tradingowych dni było dniami spod znaku “wszystko albo nic”, a ten rodzaj zmienności widziany był i wpasowuje się tylko w czasy kryzysu finansowego z 2008 roku oraz korekty na rynkach w 2011 roku.

Wystarczy spojrzeć na poniższe wykresy, aby uświadomić sobie o czym jest mowa:

źródło: BusinessInsider / Bespoke
źródło: BusinessInsider / Bespoke

Patrząc bardziej szczegółowo, każdy dzień handlowy w ciągu ostatnich kilku tygodni charakteryzował się tym, że w ostatniej godzinie handlu dochodziło do znacznych zakupów lub ostrej wyprzedaży, zgodnie z panującym w tym dniu trendem.

Spostrzeżenia analityków z Bespoke widać dobrze na poniższych wykresach, gdzie przedstawione jest zachowanie ceny zarówno w dniach gdzie panowały wzrosty jak i w dniach spadkowych:

źródło: BusinessInsider / Bespoke
źródło: BusinessInsider / Bespoke

Tak długo jak panująca na rynkach niepewność związana z decyzjami Fedu, Chinami czy strukturą samego rynku będzie odgrywać wiodącą rolę każdego dnia, wygląda na to, że rynki będą poruszać się w sposób podobny do widocznego na wykresach.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here