Naga MarketsKażde NFT z sieci Ethereum może być dostępne na Solana dzięki mostowi ETH-SOLDwukierunkowy most blockchain o nazwie Wormhole uruchomił połączenie dla tokenów NFT pomiędzy sieciami Ethereum i Solana, wynika z komunikatu opublikowanego przez aplikację. W efekcie, każde NFT bazujące na Ethereum (ETH) będzie dostępne teraz na blockchainie Solana (SOL) oraz odwrotnie.

NFT w sieciach Ethereum i Solana połączone mostem od Wormhole

Ruch ten pozwoli zapewnić dwukierunkowe połączenie dla ponad 6,68 milionów NFT, które kiedykolwiek zostały sprzedane na Ethereum, aby przenieść je do SOL. Oprócz tego aktywa SPL, których wolumen wynosi 2 663 632 SOL traciły do ETH.Sama nazwa spółki Wormhole, którą można bezpośrednio przetłumaczyć na polski jako tunel lub korytarz, również odnosi się do połączenia pomiędzy dwoma blockchainami, które umożliwia. Otwierając nowy most, Wormhole scali rozproszone społeczności artystów, muzyków i twórców treści między ekosystemami Solana i Ethereum.

Hendrik Hofstadt, dyrektor ds. projektów specjalnych w Jump Crypto i współzałożyciel Certus One, główny współtwórca Wormhole, wyjaśnił w oświadczeniu:

– Wyobraź sobie „mostkowane NFT” jako rodzaj czeku lub roszczenia, które przyznaje ci prawo do odkupienia oryginalnego NFT na łańcuchu, z którego pochodzi.

NFT i dwa podejścia Ethereum oraz Solany

Chcąc wystawić Solana NFT na OpenSea, właściciel musi zmostkować je z Ethereum. Spowoduje to zablokowanie oryginalnego NFT na Solanie i stworzenie wersji wrappowanej (z angielskiej wrapped), czyli inaczej mówiąc zapakowanej, na Ethereum w celu wystawienia jej na OpenSea.

Początkowy transfer trwa około pięciu minut, a aktywa SPL będą działać jak każdy natywny niezamienny token ERC-721 . Z drugiej strony, każdy może również wziąć ERC-721 NFT i przenieść je do Solany, dzięki czemu użytkownicy mogą wystawić na przykład swoje Bored Ape Yacht Club (BAYC) NFT na rynkach Solany.

W przyszłej aktualizacji, Wormhole zamierza stworzyć interfejs użytkownika, który pozwoli użytkownikom sprawdzić, który oryginalny NFT (w oryginalnym łańcuchu) wspiera aktywa, aby można było zweryfikować ich autentyczność.

W międzyczasie, Wormhole uruchomił również narzędzie do weryfikacji pochodzenia NFT, które towarzyszy mostowi NFT.

Pozwala on na sprawdzenie, gdzie token został pierowtnie wybity, dzięki czemu można zweryfikować jego autentyczność – co w innym przypadku mogłoby być kluczowym problemem dla tego typu połączenia mostkowego.Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:
Poprzedni artykułNiedowartościowany funt i jastrzębi BoE. Dolar zyska w długim terminie
Następny artykułBitcoin walczy z linią trendu wzrostowego. Czy kurs BTC/USD H4 utrzyma 42 tys. dol.?
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here