Naga Markets


Prezydent Kazachstanu, Nursultan Nazarbayev, wzywa do stworzenia ram prawnych dotyczących stosowania kryptowalut. W przemówieniu w trakcie Forum Ekonomicznego w Astanie, Nazarbajew oświadczył, że większość krajów aktywnie analizuje możliwości dostosowania kryptograficznych tokenów do swoich obecnych systemów finansowych, ale robi to indywidualnie. Te rozbieżne działania ostatecznie doprowadzą do nieefektywności, dlatego prezydent Kazachstanu stawia na wspólną ścieżkę rozwoju, być może za pośrednictwem Organizacji Narodów Zjednoczonych (ONZ).


“Biorąc pod uwagę potrzebę zaangażowania całej społeczności międzynarodowej w opracowywanie globalnych rozwiązań antykryzysowych, proponuję, aby inicjatywa ta została wdrożona na platformie Organizacji Narodów Zjednoczonych – jedynym organie wybranym przez całe społeczeństwo do rozwiązywania bardzo poważnych problemów” – powiedział Nazarbajew, odnosząc się do wspólnych zasad dotyczących kryptowalut.

Na forum prezydent podzielił się swoją wiedzą i oczekiwaniami dotyczącymi nowych technologii, takich jak blockchain i sztuczna inteligencja. Żyjemy dziś wśród megatrendów, w których wszystkie aspekty są zdigitalizowane, wspierając nowy model gospodarki – powiedział. Do 2030 roku AI wzmocni światową gospodarkę o 16 bilionów dolarów, jak powiedział Nazarbajew, nie podając źródeł. Zjawisko kryptowalutowe zmieni świat i, według ekspertów, 200 do 500 największych firm zniknie w ciągu dziesięciu lat, dodał.

Po forum Nazarbajew spotkał się ze współzałożycielem Apple Steve’em Woźniakiem i dyskutował o perspektywach walut kryptograficznych. Prezydent powiedział, że pojawienie się aktywów niekontrolowanych przez banki centralne stało się sposobem walki z dominacją walut tradycyjnych, podkreślając, że obywatele Kazachstanu mogą swobodnie posługiwać się walutami innymi niż krajowa.

Kazachstan znajduje się w grupie państw, które pozytywnie odnoszą się do rozwoju rynku kryptowalutowego. Już w połowie zeszłego roku pojawiła się informacja o chęci wyemitowania własnego, cyfrowego tokenu.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here