Naga MarketsPlagą sektora kryptowalut, podobnie jak wcześniej branży Forex i opcji binarnych, jest nielegalne wykorzystywanie wizerunku celebrytów do promowanie oszukańczych programów do rzekomego zarabiania dużych pieniędzy za pomocą „cudownych” platform tradingowych. Tym razem ofiarą scammerów padła brytyjska gwiazda Kate Winslet.


Gwiazda Titanica „promuje” maszynkę do zarabiania pieniędzy

Znana z głównej roli w kultowym filmie Titanic aktorka wytoczyła niedawno sprawę sądową przeciwko oszustom, którzy wykorzystali jej wizerunek i fałszywe wypowiedzi do promowania piramidy finansowej Bitcoin Code. Cytaty pochodzą ze sfabrykowanego wywiadu, rzekomo przeprowadzonego z Winslet przez serwis BBC, gdzie gwiazda chwali się, że zarabia krocie dzięki platformie tradingowej Bitcoin Code.

„Osiągnęłam sukces dzięki szybkiemu korzystaniu z nowych możliwości – bez wahania.”

„Obecnie moim głównym źródłem pieniędzy jest nowy program do automatycznego handlu na kryptowalutach zwany Bitcoin Code. Nigdy w życiu nie spotkałam się z lepszą możliwością szybkiego zbudowania małej fortuny.”

Jednocześnie w materiałach reklamowych pojawia się zdjęcie gwiazdy wraz ze zrzutem ekranu pokazującym rzekome transakcje przez nią zawarte. Osoba reprezentująca aktorkę w kontekście zainicjowanego postępowania stwierdziła, że ta wprowadzająca w błąd reklama jest „jest całkowicie kłamliwa i absolutnie fałszywa.”

Kate Winslet i jej rzekome wygrane. Źródło: www.mirror.co.uk

Zobacz również: SEC zarzuca oszustwo kolejnej firmie z rynku kryptowalut

Ofiarą podobnego oszustwa padł niedawno znany polski piłkarz Robert Lewadnowski. W sfabrykowanym wywiadzie „Lewego” z Kubą Wojewódzkim miał on rzekomo zdradzić niesamowity sposób na zarabianie ogromnych pieniędzy. Kliknięcie na pojawiający się w reklamie link przekierowywało do fałszywej strony Pulsu Biznesu, gdzie w udzielonym wywiadzie Lewandowski miał zachwalać handel kryptowalutami i korzystania z platformy Bitcoin Billionaire.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here