Naga Marketsmoneta Bitcoin na banknocie dolaraMiliarder Eugene Kaspersky – CEO Kaspersky Lab – powiedział, że Bitcoin jest genialnym wynalazkiem, ale świat jeszcze nie jest gotowy na jego implementację. Rosjanin powiedział w wywiadzie dla Arabian Business, że czas kryptowalut nadejdzie gdzieś za 100 lat. Żeby Bitcoin albo inne cyfrowe aktywa mogły zdominować płatności, trzeba zupełnie nowego porządku świata, który nie jest oparty na obecnym systemie finansowym.

Bitcoin wyprzedził swoje czasy

Kaspersky uważa, że cyfrowe waluty w końcu pokonają klasyczną gotówkę. Jednak zanim to nadejdzie, potrzebny będzie nowy porządek świata z jednym światowym rządem zamiast różnych krajowych jak ma to miejsce dzisiaj.

„Kryptowaluty to świetna idea, ale świat nie jest na nie gotowy. Najpierw musimy się zjednoczyć, jeśli chcemy używać zaszyfrowanych walut. Obecnie rządy chcą je kontrolować.”

Co więcej, zdaniem Kasperskiego, żeby kryptowaluty przejęły świat, potrzeba kolejnych stu lat. Nawet wtedy Bitcoin raczej nie zastąpi głęboko zakorzenionego systemu finansowego, który istnieje dzisiaj.

„Żeby istniała jedna waluta, potrzebny jest centralny światowy rząd. Może będzie dostępnych kilka innych walut, ale na skalę globalną liczyć będzie się tylko jedna. Pieniądz przyszłości będzie raczej cyfrowy niż papierowy. Dzisiejsze kryptowaluty typu Bitcoin nie zastąpią istniejącego systemu finansowego” – dodał miliarder.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Bitcoin może nie przetrwać, blockchain już tak

Choć Kaspersky nie widzi Bitcoina jako waluty dominującej świat, to jest zdania, że niektóre rozwiązania i pomysły, na których opierają się dzisiejsze kryptowaluty, będą wykorzystane w przyszłości z niewielkimi modyfikacjami. Prawdziwej siły upatruje w technologii blockchain, której możliwości jeszcze w pełni nie znamy.

Kaspersky nie zmienił zdania w stosunku do kryptowalut. Podobne komentarze głosił już w 2015 roku. Wtedy również chwalił cyfrowe aktywa jako znaczącą innowację. Ostrzegał również, że jeśli krypto staną się zbyt popularne, to rządy mogą postarać się o ich zakazanie, ponieważ stwarzają zagrożenie dla tradycyjnej władzy i banków centralnych.

Powiedział wtedy: „Jestem przekonany, że niektóre kraje będą starały się zakazać używania kryptowalut, ponieważ są one poza ich kontrolą. Władze nie zwrócą na nie uwagi, dopóki nie poczują się zagrożone. Jeśli tylko kryptowaluty podważą zaufanie do tradycyjnych walut, to z miejsca zostaną zakazane.”Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here