Naga MarketskasNa stronie Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) w Lublinie opublikowano wczoraj komunikat dot. zamknięcia lokalu z nielegalnym hazardem i… bitomatem. O co chodzi w całej sprawie?

  • KAS zamknął początkiem lipca lokal z nielegalnym hazardem.
  • Częścią systemu był bitomat.

KAS uderza w nielegalny hazard

W komunikatu dowiadujemy się, że “1 lipca 2020 r. we Włodawie funkcjonariusze Działu Kontroli Celno-Skarbowej Rynku z Białej Podlaskiej wraz z funkcjonariuszami Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej prowadzili działania ukierunkowane na zwalczanie nielegalnego hazardu.”

Okazało się, że “w wyniku przeprowadzonych czynności, w lokalu oferującym do sprzedaży kryptowaluty oprócz bankomatu BITCOIN służącego do wpłat i wypłat środków pieniężnych funkcjonariusze ujawnili dwa stanowiska komputerowe służące do nielegalnego hazardu. Zostało to potwierdzone poprzez przeprowadzony eksperyment procesowy.”

Bitomat był używany w procesie nielegalnego hazardu. Ten ostatni był możliwy “po wpłaceniu środków pieniężnych do bankomatu BITCOIN. Gracz otrzymywał po wpłaceniu pieniędzy do maszyny specjalny kupon z kodem. Ten w drugim korku skanował za pomocą kamery komputera i “w ten sposób uzyskiwał dostęp do gier hazardowych. Wygrane pieniądze wypłacane były z bankomatu BITCOIN.”

– W województwie lubelskim były to pierwsze działania przeprowadzone na tego typu urządzeniach umożliwiających prowadzenie gier hazardowych pod przykrywką zakupu kryptowaluty – dodają urzędnicy.

To nie pierwsza taka akcja służb

Polskie służby mają zresztą na oku bitomaty. Rok temu funkcjonariusze “zaliczyli” jednak pewną “wpadkę”.

Niedawno do jednego lokalu tej firmy weszli dwaj mężczyźni w bluzach z kapturem. Chwilę się w środku pokręcili, po czym jeden z nich zablokował wewnętrzne drzwi koszem na śmieci, co spowodowało uruchomienie procedury bezpieczeństwa i włączenie się syreny alarmowej. W tym samym momencie drugi mężczyzna wyjął narzędzie przypominające łom i zaczął dewastować alarm – relacjonował na Facebooku Sławomir Mentzen, prawnik i zwolennik kryptowalut.

Jak dodaje Mentzen “wtedy osoba odpowiedzialna za bezpieczeństwo lokalu, mając podgląd z kamery, była już pewna, że ma do czynienia z kolejnym napadem rabunkowym.

Włączyła blokadę drzwi, rozpyliła gaz pieprzowy i zadzwoniła na policję zgłosić włamanie. Policja szybko przyjechała na miejsce i znalazła krztuszących się bandytów. Dopiero wtedy okazało się, że na lokal napadli celnicy, którzy w ten nieudolny sposób próbowali przeprowadzić kontrolę, by sprawdzić, czy bitomat nie jest może urządzeniem hazardowym – pisał prawnik.

Polska firma uruchomiła w ostatnich latach bankomaty w których można kupić i sprzedać kryptowaluty. Te tzw. bitomaty…

Publiée par Sławomir Mentzen sur Vendredi 23 août 2019

Autor poleca też: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here