Naga MarketsNa Bitcoinie szaleństwo. W czwartek cena wirtualnej waluty przekroczyła 1.800 dolarów za „sztukę”. To poziom, którego na tej “walucie” nikt jeszcze nigdy nie widział.

Aby móc sobie wyobrazić skalę tego szaleństwa, należy wiedzieć, że zaledwie w ciągu dwóch dni wartość waluty wzrosła o 100 dolarów, wzrosty są notowane już 18 dzień z rzędu, a od początku 2017 roku, wartość waluty “rozrosła się” o 81%!

Te artykuły również Cię zainteresują
Dla porównania i w przeciwieństwie do Bitcoina, złoto miało ostatnio gorszy czas. Osiągając cenę około 1.220 dolarów zanotowało najniższy poziom od 8 tygodni. Od 2013 roku, ceny żółtego metalu nie przekroczyły poziomu 1 500 dolarów.

Wracając do Bitcoina, komentatorzy spodziewają się, że cena wirtualnej waluty przekroczy w najbliższych dniach 1 900 dolarów.

Notowania XAU/BTC wyraźnie wskazują na to, że Bitcoin świeci teraz mocniej niż złoto i sprawdza się ludowe powiedzenie „nie wszystko złoto, co się świeci”, choć interpretacja tego starego porzekadła zapewne powinna być teraz nieco inna.

Aby zobaczyć więcej cotygodniowych karykatur zajrzyj na Investing.com. Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here