Naga MarketsbanksDzisiejszego dnia akcje Deutsche Bank mocno się wahają. Jest to efekt oświadczenia Banku, który stwierdził, że w trzecim kwartale spodziewa się spadku w wysokości 6,2 mld EUR. Ma to być efekt większych kosztów prawnych oraz słabszej kondycji podlegającego DB Postbanku. 


CEO Deutsche Banku – John Cryan – powiedział, że bank może być zmuszony do obniżenia rocznej dywidendy oraz cięcia bonusów pracowniczych. Dokładne dane dotyczące trzeciego kwartału zostaną opublikowane 29 października. W handlu przedsesyjnym akcje DB spadły o 2,44%, a obecnie urosły o ponad 2%. To całkiem niezły wynik, biorąc pod uwagę, że zaraz po ogłoszeniu wiadomości w notowaniach posesyjnych w Nowym Jorku spółka straciła 7%.

Deutsche Bank zapowiedział również, że spodziewa się straty w wysokości 600 mln € w wyniku słabej kondycji Hua Xia Banku w Chinach, który w 20% należy do niemieckiej spółki. Bank nie zamierza jednak zakończyć inwestycji na rynku międzynarodowym, ekspansja na Wschód nadal jest wśród największych priorytetów firmy.

Zdaniem analityków, wczorajsze oświadczenie to przyznanie się przez Deutsche Bank do istniejących kłopotów w spółce. Instytucje finansowe stają się coraz bardziej świadome tego, że sytuacja wcale nie jest taka kolorowa, jak się mogło wydawać jeszcze pół roku temu. Zdaniem JPMorgan wydana nota jest wstępem do podniesienia kapitału DB.

db
Na tym wykresie ładnie widać ostatnie wahania akcji DB


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here