Naga Marketskarty debetowe visa leżące na stoleNa rynku pojawi się karta płatnicza Visa dla fanów blockchaina i FC Barcelony. Za projektem stoją Chiliz i Socios.

  • Chiliz i Socios będą miały swoją kartę Visa.
  • Obecnie karta jest testowana, ale wkrótce trafi na rynek.

Karta Visa dla fanów blockchaina

Chiliz i Socios to platformy, które emitują tokeny dla fanów drużyn sportowych. Ich najsłynniejszym projektem jest token FC Barcelony – FC Barcelona Fan Tokens (BAR). Teraz zaoferują użytkownikom swoją kartę płatniczą Visa.

Alexandre Dreyfus, dyrektor generalny Chiliz i Socios, przekazał portalowi Cointelegraph, że karta jest obecnie testowana przez ograniczoną pulę użytkowników. Na regularnym rynku pojawi się na początku trzeciego kwartału 2020 r. i będzie początkowo dostępna w 26 krajach Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

W zamian za jej używanie w czasie codziennych zakupów będzie można otrzymać tokeny FC Barcelona Fan Tokens i inne nagrody.

Użytkownicy będą mogli doładowywać saldo i dokonywać płatności w funtach brytyjskich i euro.

Karta za tokeny

Dreyfus dodał, że do zakupu karty będą potrzebne specjalne tokeny. Szczegóły nie zostały jeszcze ujawnione.

Karty pojawia się teraz, wkrótce po uzyskaniu przez firmę Socios ważnej licencji regulacyjnej, umożliwiającej wydawanie kart lojalnościowych i płatniczych, co miało miejsce pod koniec lipca 2020 r.

Firmy Chiliz i Socios jako swoisty biznesowy duet umacniają swoją pozycję na rynku. Jak widać, ich apetyty wykraczają poza rolę emitentów tokenów dla fanów. W lipcu największa brazylijska giełda kryptowalut, Mercado Bitcoin, wprowadziła na giełdę token Chiliz (CHZ). Z kolei w czerwcu 2020 roku Chiliz i Socios sprzedały wspominane już tokeny fanów FC Barcelony o wartości 1,3 miliona dolarów w mniej niż dwie godziny.

Możemy podejrzewać, że to nie koniec innowacyjnych pomysłów Socios i Chiliz.

Warto dodać, że swoją kartę Visa będzie też miał Litecoin.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here