Naga Markets


Paradoksalnie być może największa pułapką w tradingu jest fakt, że każda, nawet najbardziej wymyślata, metoda tradowania może być przez jakiś czas skuteczna. Co więcej, może być przez jakiś czas skuteczne tradowanie na chybił trafił ze stale zmiennymi opcjami, w tym bez SL i z piramidowaniem ujemnym (tj. gridowaniem = zwiększaniem wolumenu pozycji przynoszących stratę).


Zemsta rynku na ogół bywa okrutna i w taki sposób „wykarmioną kaczkę” wcześniej czy później rynek złapie i skonsumuje. Czyż nie?

Druga wersja tej pułapki jest równie złośliwa i również ma w sobie coś z paradoksu.

Otóż prawdą jest, iż każda, nawet bliska doskonałości metoda systemowego handlowania, potrafi przez jakiś czas generować straty. Dodajmy też, że opanowanie dowolnej metody systemowego tradingu wymaga czasu, poświęcenia, fazy „potu, łez i krwi.” Wnioski „kaczki”, która staje się coraz bardziej „głodna”, gdyż „dwa tygodnie się starałam i nic nie wychodzi”, są z jej perspektywy „logiczne” – tj. „popłynę na łowiska, gdzie nawet takiemu miłemu kaczątku czasem coś się udaje skubnąć”.. Więc nasza kaczka z pogardą i lekceważeniem myśli o AT, strategiach i tych wszystkich analitykach, co gdyby tylko potrafili tradować, to by nie analizowali, tylko kasę liczyli.

Ironia i dramat polega na tym, że kaczka ma sporo racji i z tą racją wcześniej czy później i tak wyląduje na biesiadnym stole.

Jeżeli temat wydaje Ci się bliski informuję, że ma swoją nazwę – to EFEKT WYNIKU, tj. postawa oceniająca decyzje tylko i wyłącznie po wyniku, a nie stosowania racjonalnych procedur podczas podejmowania decyzji. Zapraszam do zgłębienia tego tematu na stronie TylkoPriceAction.plCoinquista

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here