Naga Markets

sztabki złotra i srebraSrebro znalazło się pod presją w ostatnich miesiącach i w rezultacie w lipcu spadło do dwuletniego minimum wynoszącego nieco ponad 18 USD. Stratedzy Commerzbanku rewidują swoje prognozy cen dla białego metalu w dół. Podobnego zdania są stratedzy z TD Securities, którzy spodziewają się, że metal szlachetny przedłuży swój spadek. Kurs XAG/USD konsoliduje w środę nieco powyżej 19 USD.

Analiza cen srebra: prognoza XAG/USD obniżona do 20,50 USD do końca roku – Commerzbank

Oczekujemy teraz ceny srebra w wysokości 20,50 USD na koniec roku (wcześniej 24 USD) i ceny 25 USD na koniec 2023 r. (wcześniej 27 USD). Stosunek złota do srebra powinien spaść z obecnego poziomu dobrych 90 do 76 do końca 2023 r. – napisano w raporcie.Zdaniem ekspertów oprócz rosnącej ceny złota, srebro w długim terminie powinno skorzystać na politycznie wymuszonej ekspansji fotowoltaiki, gdzie jest wykorzystywane w ogniwach słonecznych. Jednak w historycznym porównaniu srebro nadal pozostaje tanie względem złota.

Przenieś swój trading na kolejny poziom razem z brokerem Interactive Brokers. Skorzystaj z oferty inwestowania w akcje:

CHCĘ INWESTOWAĆ Z INTERACTIVE BROKERS

Analiza cen srebra: XAG/USD odczuwa dalszą presję spadkową – TDS

Srebro (XAG/USD) notowane jest nieco powyżej poziomu 19.00. Stratedzy TD Securities spodziewają się, że metal szlachetny przedłuży swój spadek.

Nasze wskaźniki kwantowe wskazują na dodatkowy spadek popytu na horyzoncie, co wpisuje się w słabnącą dynamikę wzrostu. Jednak rynki srebra wydają się szczególnie podatne na kolejne spadki, biorąc pod uwagę ich niewielką ekspozycję na wzrost premii za ryzyko dostaw, który wspiera metale przemysłowe – wskazano w raporcie.

Stratedzy spodziewają się również, że szlachetny metalowy urok srebra zniknie na sympozjum w Jackson Hole, gdzie spodziewają się, że przewodniczący Powell może odeprzeć oczekiwania rynku, iż obniżki stóp mogą natychmiast nastąpić po cyklu podwyżek.

XTB

Spodziewamy się kapitulacji cen złota, która powinna jeszcze bardziej obciążyć ceny srebra – podsumowano.

Kurs XAGUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs XAGUSD na interwale dziennym, tradingview

Sponsorem publikacji jest Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułEthereum może odlecieć w kosmos po przejściu na dowód stawki (PoS)
Następny artykułKurs USD/JPY sprawdzi 140? Raczej nie w krótkim terminie, wg UOB i Barclays
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here