Naga Markets

Górnicy kryptowalutowi skupiający się głównie na kopaniu Bitcoinów (BTC) wysyłają sygnał sugerujący, że osiągnęli punkt kapitulacji. Wśród entuzjastów kryptowalut zwiększa to nadzieję na rychłe rozrysowanie dna obecnego, długotrwałego cyklu spadkowego.

Bitcoin z rekordowym spadkiem trudności wydobycia

Trudność wydobycia, miara całkowitej ilości mocy obliczeniowej przeznaczonej do wybijania nowych monet, spadła o 7,3% w ciągu ostatniego dwutygodniowego okresu zakończonego w poniedziałek. Jest to największy spadek od lipca 2021 roku, który wystąpił krótko po tym, jak Chiny zakazały kopania kryptowalut, zmuszając firmy do zamknięcia swoich kopalni lub przeniesienia ich do innych krajów.

Przez niektórych analityków jako to postrzegane jako znak, że górnicy rzucają ręcznik na matę i ostatecznie się poddają. Trudność wydobycia BTC rosła w ostatnich miesiącach, ponieważ górnicy starali się zdobyć więcej udziałów w rynku, aby zrównoważyć spadek ceny Bitcoina. Wstrzymanie operacji sugeruje, że wyczerpali swoje rezerwy i walczą o pozyskanie gotówki, aby utrzymać się na rynku. Bitcoin spadł o około 75% od rekordowego poziomu 69 000 dolarów osiągniętego w listopadzie 2021 roku.

– Jeśli spojrzysz na to, co dzieje się z górnikami wyłączającymi lub odsprzedającymi swój sprzęt i na długość rynku niedźwiedzia, jest to punkt, w którym historycznie rynek zaczął się odwracać. Przed nastaniem świtu zawsze jest najciemniej – powiedział Andy Long, dyrektor naczelny w firmie White Rock zajmującej się wydobywaniem Bitcoinów, która rozpoczęła działalność w 2013 roku.

Grafika pokazuje jak zmieniała się trudność wydobycia Bitcoina w czasie. Źródło: BTC.com

Handluj kryptowalutami, akcjami oraz na Forex w formie CFD razem z Vantage Marketes. Uzyskaj dostęp do światowych rynków na platformie ProTrader z wykresami TradingView

ZACZNIJ INWESTOWANIE

Górnicy wyprzedali swoje BTC, teraz wyłączają koparki

Chociaż sprzedaż tokenów przez górników w celu pozyskania gotówki na finansowanie działalności nie jest tak znaczna jak kiedyś, to nadal był to znaczący czynnik zwiększający presję cenową w ostatnim czasie, powiedział Matthew Kimmell, analityk aktywów cyfrowych w CoinShares.

Bossa

Górnicy wybijają około 900 monet dziennie poprzez proces, w którym rywalizują o rozwiązanie zagadek obliczeniowych. Odblokowują nagrody w zamian przetwarzając transakcje na blockchainie.

Najwięksi górnicy sprzedali większość swoich udziałów w Bitcoinie podczas wiosennego krachu rynkowego, ale kontynuowali rozszerzanie swojego zaplecza górniczego przez kilka ostatnich miesięcy, co odzwierciedla ostatni wzrost mocy obliczeniowej. Niektórzy nadmiernie zadłużeni górnicy w końcu zostali bez pieniędzy i muszą sprzedać swoje aktywa górnicze oraz sprzęt z dyskontem, powiedział Long.

Oprócz gwałtownych spadków cen Bitcoina, koszty energii również skompresowały marże górników. Więcej mocy obliczeniowej w sieci BTC oznacza mniej nagród w postaci tokenów dla poszczególnych kopaczy. W momencie, gdy koszty produkcji są większe niż koszty wydobycia, działalność całkowicie przestała się opłacać.

Górnicy są jednymi z najbardziej nieugiętych długoterminowych posiadaczy Bitcoina. Masowa sprzedaż w ich wykonaniu pokazuje wyraźnie jak kształtują się nastroje rynkowe w danym momencie.

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Poprzedni artykułKurs złotego w wyczekiwaniu na decyzję RPP
Następny artykułCena ropy testują minima trendu
Student ekonomii, spec. biznes międzynarodowy oraz analityki gospodarczej na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Aktywny prelegent podczas wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konferencji naukowych powiązanych z tematyką ekonomii i rynków finansowych. Od 2 lat należy do zarządu Koła Naukowego Ekonomistów UMCS i pełni w nim funkcję specjalisty ds. marketingu i promocji. Od 2019 r. ambasador Camp Leaders and Resort Leaders Poland. Uczestnik programu Work and Travel do Stanów Zjednoczonych. Średnio- i długookresowy inwestor, angażujący się głównie na amerykańskim oraz polskim rynku akcji. Jego zainteresowania to kinematografia, psychologia oraz sport - w szczególności piłka nożna i Formuła 1.