Naga MarketsWilliam Shatner jako Kapitan Kirk

Craig Wright, australijski przedsiębiorca z branży kryptowalut od kilku lat próbuje udowodnić całemu światu, że to on jest legendarnym Satoshim Nakamoto. Według Williama Shatnera, kanadyjskiego aktora, który grał kapitana Kirka w oryginalnej serii Star Trek, Wright nie stoi za pseudonimem Satoshi Nakamoto – twórcą przełomowej kryptowaluty.


William Shatner: Wright udowodnij swoją rację albo się zamknij!

Kapitan Kirk wydaje się być nie przekonany, że australijski informatyk Craig Wright jest wynalazcą Bitcoina (BTC). W tweecie z 11 lutego Shatner oznajmił:

Należy zadać sobie pytanie, dlaczego ktoś miałby twierdzić, że jest Satoshi i nie pokazał żadnego dowodu? Albo udowodnij albo się zamknij, prawda?

Craig Wright podaje się za twórcę BTC

Dyskusja rozpoczęła się po tym, jak jeden użytkownik Twittera odpowiedział na ogłoszenie Shatnera informując, że ​​był na wydarzeniu kryptowalutowym, ale „fałszywego Satoshiego tam nie było”. Po wyjaśnieniu, że było to odniesienie do Craiga Wrighta, inny użytkownik Twittera stwierdził, że Wright to rzeczywiście Satoshi, a Bitcoin SV (BSV) to prawdziwy Bitcoin, na co Shatner odpowiedział:

W takim razie dlaczego nie może tego udowodnić? Jeśli nim rzeczywiście jest powinien przedstawić niepodważalne dowody. To jest jak współczesne poszukiwanie Atlantydy.

W swoim tweecie Shatner odnosił się do tzw. Tulip Trust, który rzekomo zawiera prywatne klucze do miliona Bitcoinów – o wartości 9,7 miliarda dolarów – które, jak twierdzi Wright, zostaną mu przekazane przez kuriera.

Pod koniec stycznia Wright powiedział, że jest pewien, że uzyska dostęp do przedmiotowych funduszy.

Wright jest obecnie wplątany w postępowanie sądowe wszczęte przeciwko niemu przez Davida Kleimana, amerykańskiego informatyka. Obie strony spierają się o rzekome sprzeniewierzenie ponad miliona Bitcoinów, które on i David wydobywali razem w latach 2009–2013. Wright twierdzi, że jest prawdziwym Satoshi Nakamoto, ale w listopadzie powiedział powodowi, że nie stać go na 500 000 BTC (prawie 4,9 miliarda dolarów), które żąda od niego Kleiman.

Kurs Bitcoina oscyluje poniżej 10 000 USD

Notowania najpopularniejszej kryptowaluty po wzroście w niedzielę powyżej psychologicznego poziomu 10 000 USD, straciły ponad 3 procent na wartości w trakcie poniedziałkowej sesji i we wtorek konsolidują nieco poniżej tej istotnej bariery cenowej. Trwałe przebicie poziomu 10 000 USD mogłoby doprowadzić do utworzenia silnego impulsu wzrostowego z celem na lokalne poziomy oporu 11 000 USD oraz 12 000 USD. Z drugiej strony dopiero spadek poniżej wsparcia 9000 USD, a w konsekwencji przebicie spadkowej linii trendu oznaczałoby powrót do szerokiej konsolidacji cenowej.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.
Kurs BTCUSD na interwale dziennym,tradingviewcom
Kurs BTCUSD na interwale dziennym,tradingviewcom


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here