Naga MarketsIstnieje spory potencjał, że pewnego dnia kapitalizacja rynku kryptowalut sięgnie 40 bilionów dolarów, przynajmniej tak twierdzi założyciel krypto funduszu hedge Pantera Capital.

Dan Morehead, bo o nim mowa jest jednocześnie CEO wspomnianego funduszu. W wywiadzie dla Bloomberga stwierdził: “Oczywiście, jesteśmy byczo nastawieni w tej przestrzeni [rynku kryptowalut]. Uważamy, że obecnie znajdujemy się znacznie poniżej, być może o rząd lub dwa, fundamentalnej i uczciwej wartości blockchaina.”

Morehead stwierdził następnie, że “wartość branży jako całości to teraz około 400 miliardów dolarów. Z łatwością jednak mogłaby urosnąć do 4 bilionów dolarów, a $40 bilionów jest zdecydowanie możliwe.”

Dodał on jeszcze, że “cokolwiek, co ma wartość $400 miliardów nie będzie długo ignorowane”.

Żeby kapitalizacja rynku kryptowalut osiągnęła poziom 40 bilionów USD, musiałaby wzrosnąć o około 10.000 procent z obecnego poziomu. Jeśli obecny podział udziałów w rynku utrzymałby się na stałym poziomie – co oczywiście jest mało prawdopodobne – Bitcoin wyceniany byłby na prawie 1 milion USD. Wtedy też być może ziściłaby się prognoza Szczepana Bentyna, którą wysnuł w wywiadzie dla Comparic.pl >>Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here