Naga MarketsKapitalizacja całego rynku kryptowalut znalazła się pod poziomem 200 miliardów dolarów ustanawiając tym samym nowy dołek 2018-go roku. Na szerokim rynku widać spadki notowań kryptowalut, gdzie spora część ze szczytu listy traci ponad 10%.

Na chwilę obecną największym przegranym jest Cardano, kryptowaluta osuwa się bowiem o niemal 20%. Najlepiej natomiast trzym się Tether (-0,53%) oraz najstarsza kryptowaluta, a mianowicie Bitcoin (-6,43%).

Warto przy tym dodać, że Bitcoin (BTC) wciąż dominuje na rynku, jego kapitalizacja stanowi niemal 54% spośród wszystkich krypto, których kapitalizacja wynosi ponad 192 mld dolarów (dane z coinmarketcap.com na 14.08.2018 g. 9:40).

Te artykuły również Cię zainteresują
Źródło: coinmarketcap.com

Po raz pierwszy kapitalizacja rynku wzniosła się powyżej $200 mld w listopadzie ubiegłego roku. Wydarzenie to stanowiło impuls do rozpoczęcia kwotowań kontraktów terminowych na Bitcoina.

Spadek kapitalizacji rynku kryptowalut oddala nieco wizję założyciela funduszu hedge Pantera Capital, Dana Moreheada, który uważa, że ta mogłaby urosnąć nawet do poziomu 40 bilionów dolarów.

Ponadto warto zapoznać się z samym wykresem notowań Bitcoina, gdzie jak zauważa Arkadiusz Jóźwiak, kurs tej kryptowaluty po lipcowym wzroście przez ostatnie trzy tygodnie porusza się na południe. Brakuje tylko 200 USD spadku do istotnego wsparcia, a jego pokonanie może otworzyć drogę dalszym spadkom w kierunku okrągłego poziomu $5000.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here