Naga MarketsKapitalizacja rynku kryptowalut pokonała próg 1 biliona dolarówŁączna wartość wszystkich kryptowalut właśnie osiągnęła 1 bilion USD. W tle trwa zaś dalsza hossa na bitcoinie i etherze.

  • Kapitalizacja rynku kryptowalut osiągnęła poziom 1 bln USD i to po raz pierwszy w historii.
  • W tle trwa hossa bitcoina i etheru. BTC zdrożało o ok. 30 proc. od początku roku. ETH o 62 proc.

Bitcoin i ether wzmacniają rynek cyfrowych walut

Całkowita kapitalizacja rynkowa kryptowalut po raz pierwszy przekroczyła 1 bilion USD. Stało się to dokładnie o godzinie 19:00 ET we wtorek 6 stycznia. Bitcoin na krótko przekroczył wtedy cenę 37 000 USD, ustanawiając nowy rekord cenowy. Dziś kosztuje już ponad 37 060 USD.

Te artykuły również Cię zainteresują
Z kolei kapitalizacja rynkowa całego rynku praktycznie podwoiła się w ciągu ostatniego miesiąca, gdy bitcoin (BTC) osiągał niemal regularnie nowe maksima na wykresie, a ether (ETH) po raz pierwszy od trzech lat przebił ostatecznie pułap 1 200 USD. Łącznie oba aktywa stanowią około dwóch trzecich całego rynku.

Sukcesy BTC i ETH na rynek spowodowały, że dziesiątki kryptowalut zaczęły gwałtownie rosnąć na wykresach.

Kapitalizacja sięgająca biliona dolarów została osiągnięta zaledwie kilka dni po tym, jak rynek przekroczył maksima z hossy 2017-18. Według CoinMarketCap podczas ostatniego szczytu cyklu na początku 2018 roku łączna kapitalizacja rynkowa osiągnęła około 830 miliardów dolarów.

Sezon na alty!

Szczyt ostatniej hossy kryptowalut miał miejsce na początku 2018 roku. W tym czasie altcoiny osiągnęły łącznie wartość blisko 547 miliardów USD po tym, jak bitcoin spadł z poziomu 20 000 USD. Rynek altcoinów jest obecnie wart mniej niż połowę tej sumy, co podkreśla dotychczasową dominację bitcoina w obecnym cyklu, ale jest też sygnałem dla inwestorów, że ostateczny sezon na altcoiny jest dopiero przed nami.

Zazwyczaj cykle byka bitcoina torują drogę do kolejnego rajdu altcoinów, który jest często większy niż początkowy marsz BTC. Nazwany przez społeczność kryptograficzną „altseason”, paraboliczny wzrost altcoinów może nastąpić szybko, pozostawiając inwestorom niewiele czasu na przygotowania.

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here