Naga MarketsKapitalizacja rynku kryptowalut (bitcoin, ethereum) powyżej 1,9 biliona USD - najwyżej od majaRynek kryptowalut kontynuował solidny trend wzrostowy na początku sierpnia, a całkowita kapitalizacja rynkowa zbliża się do 2 bilionów dolarów. Według danych CoinGecko, całkowita kapitalizacja rynku kryptowalut przekroczyła w poniedziałek granicę 1,9 biliona USD, po raz pierwszy od maja br.

Rynek kryptowalut rośnie w siłę  

Od 19 lipca rynek kryptowalut odnotowały znaczny wzrost, a jego kapitalizacja wzrosła o prawie 700 mld USD. Nadal jednak całkowita kapitalizacja jest o około 700 mld USD mniejsza w stosunku do rekordowego poziomu 2,5 bln USD odnotowanego 11 maja br.Wykres 90-dniowy całkowitej kapitalizacji rynkowej kryptowalut. Źródło: CoinGecko
Wykres 90-dniowy całkowitej kapitalizacji rynkowej kryptowalut. Źródło: CoinGecko

Zgodnie z silnym trendem ożywienia, główne kryptowaluty, takie jak bitcoin (BTC) i ether (ETH), ponownie przetestowały swoje poziomy z połowy maja pod względem kapitalizacji rynkowej.

Według CoinGecko kapitalizacja rynkowa bitcoina przekroczyła w poniedziałek 860 mld USD, osiągając tak wysoki poziom po raz pierwszy od 16 maja. Kapitalizacja ethereum tego samego dnia osiągnęła poziom 369 mld USD.

Na rynku doszło również do pewnych przetasowań. Stablecoin Binance USD spadł z listy TOP 10 kryptowalut o największej kapitalizacji. Wyprzedził go token Uniswap.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Bitcoin w drodze do 50 000 USD?

Notowania bitcoina w relacji do dolara pokonały w poniedziałek strefę konfluencji oporu obejmującą linię trendu spadkowego, która biegnie od tegorocznego szczytu oraz 200-dniową średnią.

Jak widać na wykresie dziennym BTC/USD powyżej, cena utrzymuje się ponad tą średnią. W przypadku kontynuacji wzrostów, kolejny cel stanowić może obszar w okolicach poziomu 50 000 USD, który wcześniej sprawdził się w roli wsparcia.

invest

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: średni kurs dolara nbp | akcje dom development | kurs akcji enea | kurs usd | mrc notowania | kurs budimex | akcję pgnig prognozy 2020 |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here