Naga MarketsBTC znowu zyskuje na popularności
BTC znowu zyskuje na popularności

Jeszcze w zeszłym roku notowania BTC/USD oscylowała w okolicach $230 dolarów przy kapitalizacji niespełna $3,3 mld. Obecnie wartości te zostały praktycznie podwojone. Bitcoin kosztuje około $450, a jego kapitalizacja rynkowa przekroczyła w kwietniu 2016 roku $7 miliardów.


Bitcoin znowu zyskuje na popularności

Dokładnie 24 kwietnia (w niedzielę) najpopularniejsza z kryptowalut wykonała kolejny milowy krok w swojej historii. Łączna kapitalizacja rynkowa wszystkich istniejących BTC ponownie przekroczyła $7 miliardów – takiego poziomu wyceny nie obserwowaliśmy od sierpnia 2014 roku. Dla porównania kapitalizacja serwisu Paypal jest siedmiokrotnie większa, jednak dla sieci Bitcoina i tak jest to bardzo pozytywna informacja.

Te artykuły również Cię zainteresują
Jednym z głównych powodów takiego stanu rzeczy jest obecny trend wzrostowy obserwowany na notowaniach wirtualnej waluty. Zgodnie z wyceną Bitstamp cena od tegorocznych dołków w okolicach 350USD wzrosła do 470USD, w trakcie wtorkowej sesji poruszając się na poziomie 466,50 (w momencie przygotowywania artykułu).

Nowinki ze świata kryptowalut na portalu Comparic.pl >>

BTCUSD D1 - Bitcoin wzrasta od początku roku już o ponad 100USD
BTCUSD D1 – Bitcoin wzrasta od początku roku już o ponad 100USD

W przypadku tak zmiennego aktywa jakim jest Bitcoin roczne porównania kursowe nie zawsze są istotne, jednak w tym przypadku od razu widać długoterminową tendencję aprecjacyjną. Główna kryptowaluta praktycznie podwoiła swoją wartość od kwietnia 2015 roku, kiedy za jednego BTC płaciliśmy $230.

BTCUSD W1 - w szerszej perspektywie niepokoić może jednak istotna strefa oporu widoczna na wykresie tygodniowym
BTCUSD W1 – w szerszej perspektywie niepokoić może jednak istotna strefa oporu widoczna na wykresie tygodniowym

Łączna kapitalizacja wszystkich kryptowalut w tym momencie to prawie $8,5 mld. Ethereum gromadzi $652 miliony, Ripple $254 miliony, Litcoin $156 miliony, Dash $41 miliony, a pozostałe mniejsze waluty pozostałe $400 milionów.

Za financemagnates.comConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here