Naga MarketsKapitalizacja rynku Bitcoina na rekordowym poziomie i przewyższa JPMorganW obliczu trwającego parabolicznego rajdu byków, Bitcoin (BTC) przełamuje kolejny ważny kamień milowy. Kapitalizacja rynkowa najstarszej kryptowaluty przewyższyła kapitalizację amerykańskiego giganta bankowego JPMorgan.

  • Kapitalizacja rynku BTC najwyższa w historii, mimo niższej ceny
  • Po raz pierwszy kapitalizacja Bitcoina była wyższa od market cap JP Morgan
  • Instytucje gromadzą coraz więcej Bitcoinów

Bitcoin (BTC) z rekordową kapitalizacją

24 listopada Bitcoin wzniósł się ponad poziom 19 tysięcy dolarów, po raz pierwszy od grudnia 2017 roku. W tym samym czasie ustanowił też rekord w swojej kapitalizacji rynkowej. Kapitalizacja rynkowa Bitcoina wzrosła dziś do 352 miliardów dolarów, co daje wzrost aż o 7 mln dolarów w ciągu ostatnich 24 godzin.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zobacz też: Wyznaczanie wsparcia oporu powinno być łatwe. Te kroki Ci w tym pomogą

Nowy rekord kapitalizacji został odnotowany mimo, że sam Bitcoina nie osiągnął rekordowej ceny. Wyjaśnienie stanowi rosnąca podaż Bitcoina. Podczas gdy 16 grudnia 2017 roku istniało około 16,746 mln Bitcoinów, od tego czasu wydobyto ponad 1,8 mln nowych monet (wzrost podaży o 10,75%). Oznacza to, że Bitcoin może mieć wyższą kapitalizację pomimo aktualnej, niższej ceny.

Według danych Macro Trends, 23 listopada kapitalizacja JPMorgan znalazła się na poziomie 349 miliardów dolarów. Na początku tego roku kapitalizacja giganta bankowego spadła do poziomu 258 miliardów dolarów.

Prezes firmy, Jamie Dimon krytykował BTC już od 2017 roku. Według Dimona najstarsza kryptowaluta jest „oszustwem” i „scamem”. Dimon nie zmienił swojego negatywnego nastawienia do BTC, pomimo rosnącego rajdu byków i adopcji kryptowalut przez duże firmy, takie jak PayPal.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Podczas The New York Times DealBook Online Summit w dniu 18 listopada, prezes baku porównał kryptowaluty do zastrzeżonych blockchainów stwierdzając: „Bitcoin jest trochę inny i nie jest to moja filiżanka herbaty”.

Pomimo sceptycyzmu dyrektora generalnego, analitycy JPMorgan w swoim raporcie “Przepływy i Płynność” stwierdzili w zeszłym  tygodniu, że instytucje gromadzą Bitcoiny w tym kwartale w szybszym tempie niż miało to miejsce w kwartale poprzednim i mogą odgrywać większą rolę w zmianach cen niż doradcy ds. handlu towarami (CTA).

Analitycy JPMorgan powiedzieli również, że inwestorzy instytucjonalni patrzą Bitcoina jako inwestycję długoterminową. Jako dowód podali rosnący rozmiar Greyscale Bitcoin Trust w czwartym kwartale, którego klienci to głównie instytucje.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here