Naga Markets

usdcoin-usdcKapitalizacja rynkowa stablecoina od Circle – USDC – w ostatnim czasie zaczęła drastycznie spadać. W ciągu ostatnich trzech tygodni spadła z poziomu 48,84 mld dolarów do do 44,93 mlnd dolarów. Co więcej, jak podają statystyki, wycena drugiego pod kątem market capu stablecoina spadła o ponad 19% w ciągu ostatniego kwartału.

Czy USDC pozostanie na podium stablecoinów?

Kapitalizacja rynkowa USDC mocno skoczyła po majowym upadku blockchain Terra. Przypomnijmy, że wszystko zaczęło się od incydentu, gdy stablecoin sieci – UST – stracił pięć miesięcy temu swoje powiązanie z dolarem. Implozja UST (teraz jest to Terrausdclassic USTC) skutkowała tym, że kapitalizacja rynkowa stablecoina USDC zwiększyła się o 9%. W międzyczasie wycena lidera na tym rynku – Tethera (USDT) – straciła ponad 12 miliardów dolarów w ciągu dwóch miesięcy. W ciągu ostatniego miesiąca jednak Coin Market Cap dla USDT zaczął się zwiększać. Kapitalizacja rynkowa Tethera wzrosła bowiem o 0,6% w ciągu ostatnich 30 dni.

Jak jednak radzi sobie USDC w ostatnim czasie? Najnowsze dane pokazują, że USDC kieruje się w drugą stronę niż jego konkurent, a kapitalizacja rynkowa tego stablecoina zmniejszyła się o 10,6%, jak możemy przeczytać w raporcie od coingecko.com. Co więcej, w ciągu ostatnich 20 dni USDC stracił 3,89 miliarda dolarów. Licząc od dnia 7 lipca, kapitalizacja rynkowa stabilnej monety od Circle, wynosząca wtedy około 55,52 miliarda USD, została zredukowana o około 10,59 miliarda USD w ciągu niecałych 3 miesięcy.

Jednak nie wszystkie stablecoiny muszą podzielać los USDC. Bowiem ogólna wycena rynkowa BUSD, czyli stablecoina od giełdy Binanse, urosła o 3% w ciągu 30 miesiąca. Jest to następstwo wprowadzenia automatycznej konwersji zasobów USDC przetrzymywanych na platformach Binance i Wazirx na stablecoin BUSD.

Handluj kryptowalutami w formie CFD razem z Capital.com. Uzyskaj dostęp do tysięcy rynków na całym świecie

ZACZNIJ INWESTOWANIE

BUSD, USDD i GUSD to jedyne stablecoiny z pierwszej dziesiątki na świecie, które mogą pochwalić się wzrostem kapitalizacji rynkowej w skali ostatnich 30 dni. USDD skoczył w poprzednim miesiącu o 4,3%, a GUSD jest największym zwycięzcą z tej dziesiątki po tym, jak zaliczył wzrost o 9,7% w zeszłym miesiącu.

Jak na razie, nic nie wskazuje, by stablecoinowi USDC groziło zrzucenie go z drugiego miejsca na podium, jednakże BUSD ma największe predyspozycje do zastąpienia go w przyszłości. Kapitalizacja rynkowa USDC wynosi obecnie 44,93 miliarda dolarów, a stablecoina BUSD jest na poziomie około 21,29 miliarda dolarów. To oznacza, że ogólna wartość rynkowa BUSD stanowi 47,38% wielkości USDC.

XTB

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułEUR/USD pozostanie w fazie konsolidacji – prognozuje OCBC
Następny artykułElon Musk przed problemem: Tesla może zostać spółką “zombie”, uważa analityk
Redaktor sekcji kryptowalutowej Comparic.pl. Swoją przygodę z rynkiem cyfrowych aktywów i technologii blockchain zaczynał jako redaktor w Bitcoin.pl, największym polskim portalu o kryptowalutach. Absolwent Akademii Ekonomiczno-Humanistycznej w Warszawie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here