Naga Marketspękająca moneta bitcoinOstatnie dni na notowaniach walut wirtualnych nie są zbyt łaskawym czasem dla HODLerów. Wartość najstarszej kryptowaluty spadła bowiem do najniższych poziomów od października 2017 roku. Biorąc pod uwagę, że pomimo licznych różnic cechujących poszczególne projekty kryptograficzne, zdecydowana część tego rynku jest silnie skorelowana z notowaniami Bitcoina, nie dziwić powinien fakt, iż wartość całego rynku tąpnęła niemal z dnia na dzień.


Mimo, że jeszcze w połowie grudnia ub.r. kapitalizacja rynkowa BTC wynosiła niemal 325 mld USD, to w wyniku trwających od kilku dni, dynamicznych wyprzedaży, spadła ona poniżej 100 mld USD, co jest najgorszym rezultatem od października 2017 roku.

Zdaniem Briana Kelly’ego, założyciela i dyrektora generalnego BKCM, spadki te są związane z zaplanowanym na dziś hard forkiem Bitcoin Casha“Kiedy robisz upgrade oprogramowania, wszyscy zwykle się z tym zgadzają, ale w tym konkretnym przypadku nie wszyscy się zgadzają” – dodał.

Spoglądając na notowania Bitcoin Cash’a (BCH) zauważymy, że jeszcze do niedawna informacje o planowanym “widelcu” przekładały się na wzrost jego wartości. Im bliżej podziału, tym bardziej nastroje wśród inwestorów zaczynają się jednak pogarszać. W chwili obecnej kurs czwartej, największej (pod względem kapitalizacji) kryptowaluty na świecie znajduje się w okolicy dolnego ograniczenia trwającej od ponad trzech miesięcy konsolidacji. Warto przy tym jednak zwrócić uwagę, że jeżeli wsparcie to zostanie trwale pokonane, kolejny istotny poziom (przynajmniej stricte techniczny) znajduje się dopiero w okolicy 200 USD.

Zbyt kolorowo nie wygląda także obecna sytuacja na notowaniach Bitcoina, którego kurs wybił w dniu wczorajszym z trwającej od dłuższego czasu konsolidacji. Z technicznego punktu widzenia, jeżeli tylko spadki będą kontynuowane, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się nawet ponownego przetestowania okolic 5 tys. USD.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułZapiski giełdowego spekulanta: Polimex-Mostostal – pozornie dobry raport kwartalny
Następny artykułUSA i Azja: Wyprzedaż rynku akcji hamuje, funt w górę
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here