Naga MarketsKapitalizacja Bitcoina ponownie przekroczyła 1 bln USD. Altcoiny zyskują na wartościPo stosunkowo niedźwiedzim wrześniu, październik rozpoczął się z wielkim rozmachem, a wszystkie główne kryptowaluty zaliczyły duże wzrosty. Kapitalizacja Bitcoina ponownie przekroczyła granicę 1 bln USD, podnosząc przy tym łączną kapitalizację rynku kryptowalut do 2,3 bln USD. Kryptowaluty tym samym zwiększyły swoją wartość już o 100 proc. od czerwca, kiedy to całkowita kapitalizacja rynku kryptowalutowego spadła do około 1,15 bln USD.

Ethereum rośnie w stosunku do Bitcoina

Silne odbicie Bitcoina do poziomu 55 tys. dolarów wzmocniło trwający trend i może dostarczyć paliwa do dalszych wzrostów wszystkich głównych altcoinów. Sentyment na rynkach kryptowalutowych ma tendencję do zmienności, co odzwierciedla wskaźnik Crypto Fear and Greed Index, który wzrósł z poziomu skrajnego strachu (20) 30 września do skrajnej chciwości (76) w tym tygodniu. Za dalszym umocnieniem pozytywnych nastrojów inwestorów mogą przyczynić się doniesienia o nadchodzącym zatwierdzeniu funduszu ETF opartego na Bitcoinie przez amerykańską komisję papierów wartościowych (SEC).Ethereum sukcesywnie odrabia straty do Bitcoina, zwiększając swoją wartość do 0,07 BTC z poziomu około 0,02 BTC na początku roku. Siła popytowa walczy teraz o utrzymanie notowań drugiej największej kryptowaluty powyżej ważnej granicy 3 500 dolarów. Udział ETH w kapitalizacji całego rynku wynosi obecnie około 18 proc., podczas gdy Bitcoin znajduje się na poziomie 45 proc.

Ripple walczy o przebicie kluczowego oporu

XRP znajduje się w krótkoterminowym trendzie wzrostowym, próbując utrzymać się powyżej psychologicznej granicy 1 USD. Na wykresie kryptowaluty uformowała się we wrześniu formacja klina zniżkującego, którą udało się przebić wraz z początkiem października. Ten wzrost ceny pozwolił Ripple wspiąć się z powrotem powyżej 20 – dniowej średnej kroczącej, co wskazuje na wzrostowe krótkoterminowe momentum.

Altcoiny zyskują na wartości

Prawie każdy z głównych altcoinów odnotował zyski w ciągu ostatnich siedmiu dni. Polkadot znajduje się blisko poziomu 35 dolarów, a kupujący próbują wypchnąć cenę ponad prawe ramię formacji głowy i ramion.Cardano tymczasem pozostaje nieco w tyle za głównymi altcoinami, konsolidując i walcząc o utrzymanie powyżej granicy 2,3 USD. ADA traci w ostatnim czasie nieznacznie do BTC, jednak udaje się jej utrzymać formację wyższych wyżów i wyższych niżów.

Jedną z najlepiej radzących sobie kryptowalut jest Dogecoin, który od początku października wzrósł już o około 30 proc. Popularna waluta – mem jest obecnie 8. największą kryptowalutą pod względem kapitalizacji rynkowej.

Komentarz opracował: Lukas Enzersdorfer – Konrad, CPO Bitpanda

Autor poleca również:

invest
Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: cena akcji orlen | giełda pzu | pekao kurs akcji | notowania wp | pge akcje wykres | komentarz giełdowy |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here