Naga MarketsKapitalizacja Bitcoina (BTC) wzrośnie 40-krotnie i przewyższy złoto - Bracia WinklevossBliźniacy Winklevoss wezwali uczestników Singapore Fintech Festival do edukowania się na temat Bitcoina (BTC) przewidując, że kapitalizacja rynkowa najstarszej kryptowaluty przebije złota. Tymczasem, notowania BTC/USD spadły pod poziom 19 tysięcy dolarów.

  • Dodruk pieniędzy i obawy inflacyjne powodem wzrostów Bitcoina i złota
  • Kapitalizacja rynkowa BTC ma wzrosnąć 40-krotnie
  • Sektor kryptowalut “dopiero się zaczyna”

Bitcoin (BTC) warty 500 tysięcy dolarów?

Cameron i Tyler Winklevoss przemawiali wczoraj podczas Singapore Fintech Festival 2020, potwierdzili swoje poprzednie prognozy wskazujące na to, że cena Bitcoina (BTC) ostatecznie przekroczy poziom 500 tysięcy dolarów.

Te artykuły również Cię zainteresują
Bliźniacy zauważyli, że ich prognozy na poziomie 500 tysięcy dol. opierają się na założeniu, że kapitalizacja rynkowa Bitcoina wzrośnie 40-krotnie, aby w przyszłości przewyższyć kapitalizację rynkową złota wynoszącą około 9 bilionów dolarów.

Cameron Winklevoss zwrócił uwagę na „ogromne drukowanie pieniędzy” w systemach długu i walut fiducjarnych oraz obawy związane z inflacją jako powody wzrostu popytu na „twarde aktywa”, takie jak złoto i Bitcoin.

Bliźniacy twierdzą, że BTC oferuje znaczną przewagę nad złotem jako dobrem pieniężnym. Jego atuty to łatwość transferu i odporność na siły zewnętrzne wpływające na tempo jego podaży.

Bracia zauważają jednak, że sektor krypto odnotował bardzo nierównomierny postęp geograficzny, a brak jasności regulacyjnej utrudnia rozwój biznesu i usług związanych z technologią w wielu gospodarkach wschodzących.

Jednakże, że bliźniacy Winklevoss zwrócili również uwagę na to, że technologia obiecuje światową bankowość, ale bez banków. Wspomnieli przy tym o planach ekspansji należącej do nich giełdy Gemini na regiony wschodzące.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Mniej regulacji dla kryptowalut

Start-upy bazujące na kryptowalutach trafiają na surowe wymagania regulacyjne, które hamują innowacje. Bracia opowiadają się za tym, aby prawodawcy wykorzystali piaskownice regulacyjne w celu zmniejszenia tych barier.

– Apple zaczynał w garażu w Dolinie Krzemowej. Facebook zaczynał w pokoju w akademiku […], trzeba uważać, aby koszty ogólne nie były tak duże, że wiele osób nie może wprowadzać innowacji w tej przestrzeni – powiedział Cameron Winklevoss.

Tyler odrzucił również „prowokacyjną retorykę” społeczności kryptowalut, dotyczącą potencjału Bitcoina do uczynienia tradycyjnego przestarzałym, twierdząc, że rozwój branży kryptowalut zależy od współpracy z bankami.

Sektor kryptowalut dopiero się zaczyna

Pomimo niesamowitego roku Bitcoina, Cameron przewiduje, że sektor „dopiero stratuje”. Tyler zachęcał ludzi do edukowania się w zakresie Bitcoina.

– Zwróć uwagę na Bitcoina oraz kryptowaluty i ucz się, ponieważ jest to największa rewolucja pieniężna i technologiczna od czasu samego Internetu. To nie jest fanaberia, to zostanie na stałe – i zmieni pieniądze, Internet i wiele innych elementów otaczającego Cię świata. A to dopiero się zaczyna – powiedział Tyler.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here