Naga MarketsZakłady Mięsne Henryk Kania to jeden z największych producentów wyrobów wędliniarskich i mięsa konfekcjonowanego w Polsce.

Spółka Kania opublikowała po zamknięciu poniedziałkowej sesji wyniki za pierwsze półrocze bieżącego roku. Okazał się, że spółka wypracowała ponad 27 mln zł jednostkowego zysku netto, wobec 21,6 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży wyniosły ponad 565 mln zł wobec ponad 684 mln zł rok wcześniej. Reakcja rynku jest jak na razie mieszana, gdyż w poniedziałek akcje silnie drożały. Wydaje się, że wyniki nie są złe, także w kontekście wcześniejszych informacji o spłacanym zadłużeniu. To głównie ten czynnik powodował odbicie notowań od połowy września. W tym czasie spółka zyskała niemal 50%, a więc korekta tego ruchu nie powinna dziwić.

Orbex

Wielton to największy producent i sprzedawca naczep i przyczep w Polsce, a w Europie jeden z wiodących graczy tego sektora. Spółka zadebiutowała na GPW w 2007 r.

źródło xStation 5

Spółka Wielton odnotował wczoraj udaną sesję, gdyż jego akcje rosły o około 4%. Była to trzecia z rzędu wzrostowa sesja. Wczoraj pojawiły się informacje potwierdzające przeniesienie 75% udziałów w spółce Lawrence David Limited na spółkę Wielton. Lawrence David dotychczas był konkurentem Wieltonu, jest to jeden z ważniejszych producentów naczep na rynku brytyjskim. Transakcja kosztowała spółkę 26 mln Funtów. Mimo dobrych wieści, spółka od połowy ubiegłego roku notuje korektę. Obecnie nieco psychologiczny poziom 10 zł zdaje się zatrzymywać dalszą przecenę. Seria ostatnich wierzchołków jest negatywna, dlatego pierwszym sygnałem poprawy byłoby wybicie ponad ostatni wierzchołek czyli okolice 12 zł. W wydawanych w tym roku rekomendacjach, ceny docelowe oscylują między 15,30 a 16 zł.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułTradingJam doprowadza DasCoin do prokuratury
Następny artykułAnaliza dla początkujących: EURJPY – szansa na 130-pipsowy wzrost
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here