Naga MarketsAustin Peterson to republikański kandydat to Senatu USA. Walczy w kampanii wyborczej w Missouri. Na pierwszy rzut oka wydaje się standardowym kandydatem Republikanów. Pierwsze zdjęcie w Google Grafika pokazuje go z rewolwerem w dłoni. Co jednak dla nas ciekawe, Peterson jest pozytywnie nastawiony do idei zdecentralizowanej gospodarki bez banku centralnego.

W rozmowie z CCN kandydat do Senatu powiedział, że rządy w tradycyjnej postaci się nie sprawdzają, dotyczy to również polityki monetarnej banków centralnych. Wcześniej w tym roku Petersen otrzymał 24 Bitcoiny na prowadzenie swojej kampanii. W związku z tym musiał dokonać dwóch wpłat na cele charytatywne w wysokości 250 tys. USD każda, ponieważ tak duże dofinansowanie łamało zasady prowadzenia kampanii w USA.

Spojrzenie Petersena na gospodarkę jest bardzo liberalne. Jego zdaniem Stany Zjednoczone powinny poprzeć model ekonomiczny bez banku centralnego. Zdecentralizowane podejście pozwoliłoby dolarowi amerykańskiemu konkurować z kryptowalutami i zostawiłaby otwartą ścieżkę do tokenizacji wielu gałęzi gospodarki. Nic dziwnego, że z takimi poglądami Petersen otrzymuje dotacje w Bitcoinach.

Petersen znany jest również ze swojego konfliktu z Facebookiem, gdzie został dwukrotnie zbanowany za konkurs, w którym nagrodą była broń. Okazało się, że COO spółki wspiera prywatnie jego konkurenta, co wywołało kontrowersje w Stanach. Mimo to Petersen jest przeciwko wprowadzaniu odgórnych regulacji na Facebooku, ponieważ godziłoby to w zasady wolnego rynku. Widzi za to szansę we wprowadzeniu zdecentralizowanych mediów społecznościowych.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here