TMS


Austin Peterson to republikański kandydat to Senatu USA. Walczy w kampanii wyborczej w Missouri. Na pierwszy rzut oka wydaje się standardowym kandydatem Republikanów. Pierwsze zdjęcie w Google Grafika pokazuje go z rewolwerem w dłoni. Co jednak dla nas ciekawe, Peterson jest pozytywnie nastawiony do idei zdecentralizowanej gospodarki bez banku centralnego.

W rozmowie z CCN kandydat do Senatu powiedział, że rządy w tradycyjnej postaci się nie sprawdzają, dotyczy to również polityki monetarnej banków centralnych. Wcześniej w tym roku Petersen otrzymał 24 Bitcoiny na prowadzenie swojej kampanii. W związku z tym musiał dokonać dwóch wpłat na cele charytatywne w wysokości 250 tys. USD każda, ponieważ tak duże dofinansowanie łamało zasady prowadzenia kampanii w USA.

Spojrzenie Petersena na gospodarkę jest bardzo liberalne. Jego zdaniem Stany Zjednoczone powinny poprzeć model ekonomiczny bez banku centralnego. Zdecentralizowane podejście pozwoliłoby dolarowi amerykańskiemu konkurować z kryptowalutami i zostawiłaby otwartą ścieżkę do tokenizacji wielu gałęzi gospodarki. Nic dziwnego, że z takimi poglądami Petersen otrzymuje dotacje w Bitcoinach.

Petersen znany jest również ze swojego konfliktu z Facebookiem, gdzie został dwukrotnie zbanowany za konkurs, w którym nagrodą była broń. Okazało się, że COO spółki wspiera prywatnie jego konkurenta, co wywołało kontrowersje w Stanach. Mimo to Petersen jest przeciwko wprowadzaniu odgórnych regulacji na Facebooku, ponieważ godziłoby to w zasady wolnego rynku. Widzi za to szansę we wprowadzeniu zdecentralizowanych mediów społecznościowych.Noble Markets

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here