Naga MarketsKandydat na prezydentaKandydat na prezydenta Polski popiera idee, które stoją na BTC. Jest nim Stanisław Żółtek. Do swoich sympatii walutowych przyznał się w czasie programu Q&A, w czasie którego został o to zapytany przez Lecha Wilczyńskiego z Polskiego Stowarzyszenia Bitcoin.

  • Kandydat na prezydenta Stanisław Żółtek został zapytany przez Lecha Wilczyńskiego z Polskiego Stowarzyszenia Bitcoin i swój stosunek do zdecentralizowanych walut.
  • Okazało się, że Żółtek jest zwolennikiem tego typu rozwiązań. 

Inflacja jest zła, bitcoin jest świetny!

Polityk zaczął od krytyki inflacyjnych polityk władz.

Te artykuły również Cię zainteresują
Dodruk pieniądza jest równoznaczny z utratą oszczędności przez tych, którzy pracowali na nie całe życie – powiedział.

Dodał, że polityka monetarna polityków nosi znamiona gospodarczej oraz wolnościowej opresji nad narodem. Bitcoin czy inne kryptowaluty mogą pomóc nam w zniwelowaniu tego problemu.

Żółtek mówił o bitcoinie, ale można odnieść wrażenie, że myślał ogólnie o kryptowalutach czy zdecentralizowanych pieniądzach. Ważne dla niego jest to, aby ten miały antyinflacyjny charakter i były zdecentralizowane. Dodał jednak, że ma mało wiedzy na temat kwestii związanych z bezpieczeństwem, ale uważa, że powinniśmy być w stanie stworzyć walutę, która byłaby niezależna od rządu.

Kandydat na prezydenta dla fana bitcoina

Stanisław Żółtek to, podążając Wikipedią, “polski polityk i przedsiębiorca, wieloletni działacz Unii Polityki Realnej, wiceprezes tej partii i p.o. jej prezesa, następnie wiceprezes i prezes Kongresu Nowej Prawicy, w latach 1997–1998 wiceprezydent Krakowa, deputowany do Parlamentu Europejskiego VIII kadencji”.

Nie agitujemy za żadnym z polityków, którzy kandydują obecnie na prezydenta Polski, polecamy wam przyjrzeć się każdemu z kandydatów. Jak na razie Żółtek jest jedynym, który zaprezentował swoje zdanie nt. BTC.

Wcześniej, w czasie kampanii wyborczej w USA, okazało się, że zwolennikiem blockchaina jest Andrew Yang, który walczył o to, by móc reprezentować Partię Demokratyczną w walce o Biały Dom.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here