Naga MarketsKandydat Demokratów na gubernatora stanu Kolorado, Jared Polis, w swojej kampanii wyborczej mówi o Blockchain. Twierdzi, że postawił sobie za cel ustanowienie Kolorado “krajowym centrum innowacji w biznesie i administracji”.


W swojej kampanii Polis opowiada się za wdrożeniem różnych inicjatyw związanych z Blockchainem, takich jak np. rozwijanie infrastruktury cyberbezpieczeństwa w celu zapewnienia uczciwości wyborów i budowania w całym stanie “bezpiecznej przystani”.

Polis opowiada się również za: rozwiązaniami opartymi na Blockchain w sieci energetycznej, zmniejszeniem biurokracji rządowej przy jednoczesnej poprawie jakości usług i przeprowadzeniem ankiety na temat dalszych aplikacji z wykorzystaniem sieci bloków.

Chronić kryptowaluty

Podążając tropem stanu Wyoming, którego władze stworzyły nową klasę aktywów definiując kryptowalutę jako “tokeny użytkowe”, Polis pisze na swojej stronie internetowej, że “będzie pracował nad ustanowieniem prawodawstwa chroniącego” waluty cyfrowe.

Inne stany USA już zainteresowały się Blockchain. W czerwcu gubernator stanu Connecticut, Dannel Malloy, podpisał ustawę SB 443, która ustanawia grupę roboczą do badania technologii w celu uczynienia z Connecticut “lidera technologii Blockchain”. W marcu gubernator Tennessee podpisał projekt ustawy uznającej inteligentne kontrakty za transakcje elektroniczne.

Polis, który obecnie działa w Izbie Reprezentantów, należy do niewielkiej grupy zwolenników Bitcoina na Kapitolu.

Przewodniczący Komisji Sądowniczej Izby Reprezentantów USA, Bob Goodlatte, jest też pierwszym członkiem Kongresu, który ujawnił, że jest właścicielem kryptowaluty. Goodlatte poinformował w swojej rocznej deklaracji o posiadaniu od 17 000 do 80 000 USD w cyfrowej walucie.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here