Naga MarketsPortal Comparic.pl razem z Brokerem Royal mają przyjemność zaprosić Cię na webinar, podczas którego przedstawiony zostanie ciekawy wskaźnik – Kanał Donchiana, który w tradingu wykorzystywała m.in. Grupa Żółwi. Ponadto zaprezentowane zostaną narzędzia z MT4 Akcelerator ułatwiające handel na platformie MetaTrader. Spotkanie odbędzie się w czwartek, 28 listopada 2019 r. o godzinie 18:00, a jego gospodarzem będzie Krzysztof Wiwatowski.


Znasz Kanał Donchiana?

Kanał Donchiana stworzył Richard Donchian, twórca współczesnej teorii podążania za trendem. Wskaźnik ten, zwany też Wstęgą Donchiana ukazuje zmienność kursu analizowanego instrumentu finansowego. W czasach dużej zmienności, kanał charakteryzuje się większą szerokością, natomiast niska zmienność ukazywana jest postaci wąskich wstęg.

Podstawą Kanału Donchiana są dwie wstęgi. Dolna wyznacza najniższą cenę minimalną z danego okresu czasu. Wstęga górna pokazuje natomiast cenę maksymalną z tego samego okresu. Obszar między wyznaczonymi w ten sposób wstęgami nazywamy właśnie kanałem Donchiana.

Kanał Donchiana na wykresie dziennym pary walutowej EURUSD

Choć nie jest to wskaźnik doskonały, może przypaść do gustu traderom podążającym za trendem. Szczególnie dobrze sprawdza się właśnie na rynkach poruszających się w trendach. Do ograniczenia liczby fałszywych sygnałów wykorzystać można także inne narzędzia, jak choćby średnie kroczące czy RSI. Jak to robić, opowiemy na webinarze.

MT4 Akcelerator

Kanału Donchiana standardowo nie znajdziemy w palecie narzędzie platformy MetaTrader 4. Jednakże broker Royal oferuje zestaw autorskich wskaźników i narzędzie, wśród których znalazły się Wstęgi Donchiana.

Wspomniany zestaw to tzw. MT4 Akcelerator, który zawiera sporo pomocnych narzędzi do wykorzystania w codziennym handlu. Na stronie internetowej brokera znajdziesz ich listę >>

Kiedy i gdzie?

Webinar odbędzie się we czwartek (28 listopada 2019 roku) o godzinie 18:00, a gospodarzem spotkania będzie Krzysztof Wiwatowski. Poniżej znajdziesz przycisk, który przeniesie Cię do strony, na której możesz się zarejestrować. Ilość miejsc w pokoju webinarowym jest ograniczona, natomiast każda zarejestrowana* osoba otrzyma nagranie wideo.

Zapisz mnie!

* jeśli przy rejestracji pojawił się komunikat “Twój adres znajduje się już w bazie danych”, otrzymasz maila z linkiem do pokoju webinarowego w dniu jego przeprowadzenia.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here