Naga MarketsJedną z nielicznych publikacji makroekonomicznych środowego popołudnia był raport dot. kanadyjskich zezwoleń na budowę nieruchomości wydanych w czerwcu br. Pomimo i tak już pesymistycznych prognoz, ostateczny rezultat zawiódł wszelkie oczekiwania.


Jak wynika z opublikowanego o godzinie 14:30 raportu Statistics Canada, wartość pozwoleń na budowę (building permits) wyniosła w czerwcu br. 8,1 miliarda CAD, co oznacza spadek o 2,3% w porównaniu z poprzednim miesiącem, kiedy notowano wzrost o 4,8%. Tymczasem analitycy spodziewali się wzrostu na poziomie 1,0%. Czerwcowy spadek był spowodowany głównie niższymi planami budowy budynków mieszkalnych

W związku z publikacją popularny Loonie reagował dość dynamicznymi wzrostami, w skutek których kurs ponownie dotarł w okolice górnego ograniczenia lokalnego kanału spadkowego.

USDCAD M5


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułXTB wprowadza nowe funkcje do platformy xStation 5
Następny artykuł56% Rosjan nie zna kryptowalut
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here