Naga MarketsInstytut Ivey działający przez Western University opublikował swój autorski wskaźnik indeksu menedżerów ds. zakupów (PMI) mierzący comiesięczną zmianę aktywności gospodarczej na terenie Kanady. Wyniki okazały się najgorsze od niemal roku, wywołując deprecjację CAD.


53,80 zdecydowanie poniżej prognoz

Kwietniowe rezultaty PMI Ivey na poziomie 62,40 były jednymi z najlepszych od początku 2016 roku. Analitycy spodziewali się utrzymania dobrej koniunktury, jednak ostateczny rezultat plasował się na poziomie zaledwie 53,80.

Źródło: Ivey

Tak duża różnica w stosunku do prognoz mogła wywołać tylko i wyłącznie jedną reakcję rynków. CAD w pierwszych pięciu minutach po publikacji tracił wobec EUR około 15 pipsów. Patrząc na wykres H1 widzimy, że tworzy się na nim potencjalna formacja RGR – dla jej potwierdzenia niezbędne będzie pokonanie linii szyi 1.5125. Zasięg układu technicznego (130 pipsów) pokrywa się z minimami z 30 maja tuż pod 1.5000:

EUR/CAD H1

W podobnym zakresie CAD tracił wobec USD – tutaj pomogły również korzystne wyniki amerykańskiego JOLTS publikowane o tej samej godzinie.

USD/CAD M5


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here