Naga MarketsDolar kanadyjski pozostaje najsilniejszą walutą piątkowej sesji zyskując w stosunku do dolara amerykańskiego niemal 0,5%. Najnowsze dane dotyczące zmiany poziomu Produktu Krajowego Brutto w lipcu z całą pewnością podtrzymają byczą presję. 


Kanadyjski Produkt Krajowy Brutto rośnie w lipcu o 0,2% – powyżej oczekiwań analityków, którzy prognozowali wzrost wskaźnika o 0,1% po przerwie jaką odnotowano w czerwcu. Wzrost odnotowano w 12 z 20 sektorach gospodarki, a największa aktywność pojawiła się w produkcji, sprzedaży hurtowej i transporcie.

Sektor produkcyjny zyskał 1,2% w lipcu i jest to najsilniejszy wzrost odnotowany od listopada 2017 r. – czytamy w raporcie Statistics Canada.

źródło: statcan.gc.ca

Reakcja rynku

Jak dotąd CAD wyraźnie góruje nad dolarem amerykańskim doprowadzając do testu okolic wsparcia na 1,2972. Kształt ostatniej świecy M30 sugeruje, że lepsze dane posłużyły części z kupujących CAD na księgowanie zysków przed weekendem.

Podobnie kształtuje się sytuacja na EURCAD, gdzie niedźwiedzie doprowadziły do głębokiego zjazdu i testu okolic 1,5020.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here