Naga MarketsChoć uwagę inwestorów przykuły dziś payrollsy, to jednak świat nie kończy się na Stanach Zjednoczonych. Kanadyjskie Ivey PMI okazało się w kwietniu wyraźnie lepsze od oczekiwań. Jak na pozytywne dane reaguje CAD? 


Dolar kanadyjski pozostaje jedną z najsilniejszych walut koszyka G8 tracąc do USD jedynie 0,21%. Jednak wartość kwietniowego indeksu PMI może nieco przyćmić dzisiejszy raport NFP. Zwłaszcza, że Kanadyjczycy mają się czym pochwalić.

Najwyżej od 2011 roku

Ivey PMI w kwietniu tego roku wyniosło 71,5 punktu. To najwyższa wartość wskaźnika od maja 2011 roku i drugi najwyższy odczyt w tej dekadzie.

O pozytywnym wydźwięku dzisiejszego raportu może świadczyć fakt, że żaden z ankietowanych ekonomistów nie spodziewał się aż tak wysokiego odczytu. Rynkowy konsensus ukształtował się bowiem na poziomie 60,2 punktu. Poprzednia wartość wskaźnika uplasowała się natomiast na poziomie 59,8.

Reakcja rynku

CAD wyraźnie zyskuje – również względem słabego dziś euro. Cross testuje obecnie minimum z tego tygodnia, choć obecna sytuacja na wykresie nie wskazuje na to by niedźwiedzie doprowadziły do pokonania wsparcia znajdującego się w rejonie 1,5360:

EURCAD dzięki TradingView

USDCAD z kolei pozostaje w szerokiej na około 100 pips konsolidacji, oscylując wokół poziomu 1,2865. Dopiero wybicie w którąkolwiek ze stron będzie dostatecznym sygnałem kontynuacji bądź odwrócenia trendu:

USDCAD dzięki TradingViewConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here