TMS


O godzinie 14:15 rynki poznały jeden z nielicznych, istotniejszych wskaźników makroekonomicznych publikowanych w trakcie wtorkowej sesji. Mowa tutaj o rozpoczętej budowie kanadyjskich domów w miesiącu kwietniu 2018 roku. W marcu wskaźnik plasował się na poziomie 225,2 tys., prognozy mówiły o delikatnym osunięciu do 218 tys. Ostateczny rezultat okazał się jednak jeszcze gorszy


Kanadyjskie housing starts w dół

Zgodnie z opublikowanym o 14:15 raportem Canadian Mortgage and Housing Corporation, kwietniowe wartości wskaźnika housing starts plasowały się na poziomie 214,4 tys., co jest wynikiem gorszym zarówno od porzedniej publikacji jak również od i tak już pesymistycznych prognoz. Na uwagę zasługuje jednak dodatnia rewizja marcowych wyników do 225,5 tys. z 225,2 tys.

Źródło: CMHC

“W kwietniu krajowy trend w zakresie rozpoczynania inwestycji mieszkaniowych pozostał stabilny na historycznie wysokich poziomach, a spadek liczby mieszkań jednorodzinnych zrównoważył wzrost liczby mieszkań wielorodzinnych” – powiedział Bob Dugan, Główny Ekonomista CMHC. “W szczególności w tym samym okresie stan inwentarza krajowego nowo wybudowanych i niezagospodarowanych wielorodzinnych lokali mieszkalnych był stabilny, co wskazuje, że popyt na tego typu lokale pochłonął zwiększoną podaż” – dodał.

Spoglądajac na notowania pary walutowej USDCAD zauważymy, że dolar amerykański kontynuuje wzrosty i jeżeli tylko tendencja ta się utrzyma, spodziewać moglibyśmy się nawet ponownego przetestowania okolic poziomu 1.3100.

USDCAD Daily


Invest Cuffs

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułStrategia EMA10/20 – short na EURGBP
Następny artykułJak wykorzystać Insider Trading?
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Z rynkiem Forex związany od 2012 roku. Swoje pierwsze kroki stawiał na rynku surowców, obecnie aktywny trader również na rynkach walutowych. Pasjonat analizy technicznej opierający swój trading na prostocie Price Action z wykorzystaniem poziomów Fibonacciego i teorii Boxów, nie lekceważąc przy tym wpływu publikacji makroekonomicznych na rynki. Twórca bloga o tematyce Fx arkadiuszjozwiak.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Wierzy, że trading może być zajęciem dla każdego a odpowiednie money management i dyscyplina to klucz do sukcesu na rynkach finansowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here