TMS


O godzinie 14:15 i 14:30 rynki poznały dwie publikacje makroekonomiczne z Kanady. Pierwsza z nich dotyczyła rozpoczętych budów domów w Kanadzie za wrzesień 2017 roku, druga natomiast to zezwolenia na budowę domów za sierpień br.


Kanadyjskie housing starts w dół jednak wciąż powyżej prognoz

Zgodnie z opublikowanym o 14:15 raportem Canadian Mortgage and Housing Corporation, wrześniowe wartości wskaźnika housing starts plasowały się na poziomie 217,1 tys., co jest wynikiem zdecydowanie lepszym od prognoz, które zakładały osunięcie do 210 tys. Na uwagę zasługuje również dodatnia rewizja sierpniowych wyników z 223,2 tys. do 225,9 tys. O rozpoczętych budowach domów więcej w słowniku marko Comparic.pl.

Źródło: CMHC

15 minut później dowiedzieliśmy się, że dynamika pozwoleń na budowę spadła w sierpniu (m/m) o 5,5% co jest wynikiem zdecydowanie gorszym od prognoz (-1,0%). Podobnie jak w przypadku housing starts, poprzedni odczyt został zrewidowany dodatnio. W tym przypadku była to rewizja z -3,5% do -2,8%. Obecny rezultat jest jednak najgorszy od sześciu miesięcy.

Pomimo tych spadków, roczna wartość pozwoleń na budowę w okresie styczeń – sierpień wzrosła o 8,7% w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego.

Źródło: StatCan

Na notowaniach USDCAD nie zauważyliśmy silnej reakcji na żadną z powyższych publikacji. Warto jednak zwrócić uwagę, że już rano kurs wybił dołem z kanału wzrostowego, co może przemawiać za potencjalnymi spadkami w najbliższym czasie. 

USDCAD H4

Równie ciekawie wygląda również sytuacja na AUDCAD, gdzie kurs od dłuższego czasu oscyluje w okolice linii tendencji wzrostowej. Pokonanie tego wsparcia mogłoby otworzyć drogę do spadków nawet w nieco szerszym horyzoncie czasowym.

AUDCAD Daily


Coinquista

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułBitwa na wizy szkodzi tureckiej giełdzie i walucie
Następny artykułWysokie wolumeny na rynku FX po wakacjach
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Z rynkiem Forex związany od 2012 roku. Swoje pierwsze kroki stawiał na rynku surowców, obecnie aktywny trader również na rynkach walutowych. Pasjonat analizy technicznej opierający swój trading na prostocie Price Action z wykorzystaniem poziomów Fibonacciego i teorii Boxów, nie lekceważąc przy tym wpływu publikacji makroekonomicznych na rynki. Twórca bloga o tematyce Fx arkadiuszjozwiak.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Wierzy, że trading może być zajęciem dla każdego a odpowiednie money management i dyscyplina to klucz do sukcesu na rynkach finansowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here