Naga MarketsO godzinie 14:15 rynki poznały jeden z nielicznych, istotniejszych wskaźników makroekonomicznych publikowanych w trakcie wtorkowej sesji. Mowa tutaj o rozpoczętej budowie kanadyjskich domów w miesiącu grudniu 2017 r. Rezultat okazał się o kilka tysięcy lepszy od prognoz analityków.


Trend housing starts w dół pod koniec roku

Wartość wskaźnika plasowała się na poziomie 217 tys., wobec prognozy 212,5 tys. oraz rezultatu poprzednio 251,7 tys. (po spadkowej rewizji z 252,2). Jednocześnie średnia wartość mierzona na podstawie dostosowanych sezonowo wyników z ostatnich sześciu miesięcy wzrastała do 226,777 tys. jednostek w stosunku do 226,178 tysięcy w listopadzie 2017 r.

Pomimo spadku wyniku względem rezultatu z listopada ub.r. “krajowy trend w budownictwie mieszkaniowym utrzymuje się na najwyższym poziomie od 2008 r.” – powiedział Bob Dugan, główny ekonomista CMHC. Całkowita liczba mieszkań wzrosła w 2017 r. o 6,2% w porównaniu do 2016 r.

Źródło: CMHC-SHCL

USD/CAD bez reakcji na dane

W przypadku Loonie dane z godziny 14:15 nie wywołały większego wrażenia na parze walutowej, dolar kanadyjski notuje jedynie niewielkie spadki. Spoglądając na wykres dzienny zauważymy, że kurs od początku tygodnia oscyluje w okolicy lokalnego wsparcia.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułMocny dolar, ciekawie na głównych parach
Następny artykułTJS: Praktyczne zastosowanie analizy fundamentalnej, Paweł Malik
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here