TMS


O godzinie 14:15 rynki poznały jeden z nielicznych, istotniejszych wskaźników makroekonomicznych publikowanych w trakcie wtorkowej sesji. Mowa tutaj o rozpoczętej budowie kanadyjskich domów w miesiącu grudniu 2017 r. Rezultat okazał się o kilka tysięcy lepszy od prognoz analityków.


Trend housing starts w dół pod koniec roku

Wartość wskaźnika plasowała się na poziomie 217 tys., wobec prognozy 212,5 tys. oraz rezultatu poprzednio 251,7 tys. (po spadkowej rewizji z 252,2). Jednocześnie średnia wartość mierzona na podstawie dostosowanych sezonowo wyników z ostatnich sześciu miesięcy wzrastała do 226,777 tys. jednostek w stosunku do 226,178 tysięcy w listopadzie 2017 r.

Pomimo spadku wyniku względem rezultatu z listopada ub.r. “krajowy trend w budownictwie mieszkaniowym utrzymuje się na najwyższym poziomie od 2008 r.” – powiedział Bob Dugan, główny ekonomista CMHC. Całkowita liczba mieszkań wzrosła w 2017 r. o 6,2% w porównaniu do 2016 r.

Źródło: CMHC-SHCL

USD/CAD bez reakcji na dane

W przypadku Loonie dane z godziny 14:15 nie wywołały większego wrażenia na parze walutowej, dolar kanadyjski notuje jedynie niewielkie spadki. Spoglądając na wykres dzienny zauważymy, że kurs od początku tygodnia oscyluje w okolicy lokalnego wsparcia.Invest Cuffs

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułMocny dolar, ciekawie na głównych parach
Następny artykułTJS: Praktyczne zastosowanie analizy fundamentalnej, Paweł Malik
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Z rynkiem Forex związany od 2012 roku. Swoje pierwsze kroki stawiał na rynku surowców, obecnie aktywny trader również na rynkach walutowych. Pasjonat analizy technicznej opierający swój trading na prostocie Price Action z wykorzystaniem poziomów Fibonacciego i teorii Boxów, nie lekceważąc przy tym wpływu publikacji makroekonomicznych na rynki. Twórca bloga o tematyce Fx arkadiuszjozwiak.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Wierzy, że trading może być zajęciem dla każdego a odpowiednie money management i dyscyplina to klucz do sukcesu na rynkach finansowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here