Naga MarketsAuthor: woodleywonderworks, Creative Commons License.

O godzinie 14:15 rynki poznały jeden z nielicznych, istotniejszych wskaźników makroekonomicznych publikowanych w trakcie środowej sesji. Mowa tutaj o rozpoczętej budowie kanadyjskich domów w miesiącu styczniu. Rezultat okazał się o kilka tysięcy lepszy od prognoz analityków.


Trend housing starts w górę na początku roku

Wartość wskaźnika plasowała się na poziomie 207,4tys., wobec prognozy 200tys. oraz rezultatu poprzednio 206,3tys. (po spadkowej rewizji). Jednocześnie średnia wartość mierzona na podstawie dostosowanych sezonowo wyników z ostatnich sześciu miesięcy wzrastała do 199,834tys. jednostek w stosunku do 197,881 tysięcy.

Źródło: CMHC-SHCL

W samym momencie publikacji USD/CAD osuwał się o kilkanaście pipsów testując minima intraday dzisiejszej sesji. Patrząc natomiast w trochę szerszym ujęciu widzimy, że notowania pokonują strefę wsparcia (obecnie już oporu), o której wspominaliśmy we wcześniejszych analizach.

USD/CAD H1

Jak na razie zabrakło wyraźniejszego testu zaznaczonych na czerwono okolic od dołu, co pozwoliłoby poważnie rozważyć otwarcie krótkich pozycji. Sytuację na Kanadyjczyku warto więc obserwować, czekając na ewentualne sygnały.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here