Naga MarketsEric Balchunas, analityk Bloomberga, twierdzi, że kanadyjski ETF Bitcoina może przewyższyć wszystkie inne ETF-y w Kanadzie i to w ciągu dwóch miesięcy.

  • Analityk Bloomberga uważa, że kanadyjski ETF Bitcoina może przewyższyć wszystkie inne ETF-y w Kanadzie.
  • Na rynku widać spekulacje dot. tego, czy w USA wystartuje podobny projekt.

Bitcoin w Kanadzie

Analityk przewiduje się, że kanadyjski ETF Bitcoina osiągnie 1 mld USD do piątku. Zresztą po dwóch dniach handlu pierwszy fundusz giełdowy Bitcoina (BTC) w Ameryce Północnej osiągnął wartość ponad 400 milionów USD i oczekuje się, że wzrośnie jeszcze bardziej.

Te artykuły również Cię zainteresują
W ramach ETF- u obrócono na razie dokładnie 421,8 milionami dolarów od pierwszego dnia notowania go na giełdzie w Toronto (TSX).

Balchunas porównał imponujący debiut funduszu z innymi funduszami ETF obecnie handlowanymi na TSX. Z łącznymi aktywami przekraczającymi 4,6 miliarda USD fundusz ETF JPMorgan BetaBuilders Canada jest jednym z największych w kraju. Analityk Bloomberga powiedział, że „nie zdziwiłby się”, gdyby ETF Purpose Bitcoin przekroczył wszystkie inne w Kanadzie w ciągu dwóch miesięcy.

ETF w USA

Chociaż niektórzy menedżerowie inwestycyjni zasugerowali ostatnio, że Komisja Papierów Wartościowych i Giełd pod przewodnictwem prezydenta USA Joe Bidena może być bardziej otwarta na założenie ETF-u Bitcoina, organy regulacyjne w Stanach Zjednoczonych nie dały jeszcze zielonego światła na taki projekt.

Zarówno New York Digital Investment Group, jak i Valkyrie Digital Assets z siedzibą w Dallas złożyły dokumenty dotyczące założenia ETF-u Bitcoina od czasu objęcia urzędu przez nowego prezydenta. Jak na razie nie otrzymały odpowiedzi.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here