Naga MarketsO godzinie 14:30 rynki poznały wyniki kanadyjskiej sprzedaży przemysłowej za listopad. Rezultat na poziomie +1,5% okazał się zdecydowanie lepszy nie tylko od poprzedniego odczytu na poziomie -0,8 (skorygowanego do -0,6%) ale również od prognoz (+1,0).


Sprzedaż w przemyśle na poziomie $51,8 mld

Sprzedaż przemysłowa wzrosła w listopadzie o 1,5% do $ 51,8 mld USD, po spadku o 0,6% w październiku. Wzrost ten był głównie wynikiem wzrostu sprzedaży w przemyśle metalowym, produktów naftowych i węgla oraz produkcji chemicznej.

Sprzedaż wzrosła w 14 spośród 21 monitorowanych branż, co stanowi 68% całego sektora.

Historyczne ujęcie sprzedaży przemysłowej w Kanadzie. Źródło: StatCan
Historyczne ujęcie sprzedaży przemysłowej w Kanadzie. Źródło: StatCan

W tym samym czasie poznaliśmy również wartość zakupionych zagranicznych papierów wartościowych:

Źródło: pl.investing.com
Źródło: pl.investing.com

Para walutowa USDCAD w pierwszej reakcji na wyniki zyskiwała ponad 45 pipsów, szybko jednak ruch został dość mocno skorygowany przez co w dalszym ciagu rynek oscyluje w trwającej od wczorajszego wieczoru konsolidacji.

USDCAD M15
USDCAD M15

EURCAD osunął się natomiast o blisko 70 pipsów wracając ostatecznie w okolice otwarcia dzisiejszej sesji. Jeżeli spadki będą kontynuowane, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się przetestowania strefy wsparcia w okolicy poziomu 1.4070.

EURCAD M15
EURCAD M15

Pełny raport StatCan dostępny pod linkiem.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułGrudniowe dane z polski pozytywne. Jak reaguje PLN?
Następny artykułPaczka danych z USA. Jak reaguje dolar?
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here