Naga MarketsO godzinie 14:30 rynki poznały wyniki kanadyjskiej sprzedaży przemysłowej za maj. Rezultat na poziomie +1,1% okazał się zdecydowanie lepszy nie tylko od poprzedniego odczytu , który zrewidowano w dół z 1,1% do 0,4% ale również od prognoz na poziomie 0,8%.


Sprzedaż w przemyśle na poziomie $54,6 mld

Sprzedaż przemysłowa wzrosła w maju o 1,1% do $ 54,6 mld USD, i jest to trzeci miesiąc z rzędu, kiedy odnotowujemy poprawę w tym sektorze. Wzrost ten był głównie wynikiem wzrostu sprzedaży w przemyśle transportowym oraz chemicznym.

Sprzedaż wzrosła w 16 spośród 21 monitorowanych branż, co stanowi 71% całego sektora.

Historyczne ujęcie sprzedaży przemysłowej w Kanadzie. Źródło: StatCan

Pełny raport StatCan dostępny pod linkiem.

Jak reagował CAD?

Spoglądając na notowania AUDCAD zauważymy, że mimo dobrych danych, w pierwszej chwili po publikacji dolar kanadyjski traci w efekcie czego rynek neguje wcześniejsze wybicie z formacji trójkąta.

AUDCAD M5

Zdecydowanie silniejsza deprecjacje dolara kanadyjskiego zauważyć możemy na parze CADJPY, gdzie rynek odrzucił górne ograniczenie lokalnej konsolidacji. Wydaje się więc, że to rewizja poprzedniego odczytu mogła zaważyć na taki a nie inny wpływ tej publikacji na rynek.

Wypróbuj rachunek w Windsor Brokers. Konto handlowe w walucie bazowej PLN. Dostęp do konta handlowego MT4 w lokalnej walucie pozwoli na zaoszczędzenie cennego czasu i pieniędzy na konwersji walut oraz rocznych rozliczeniach. Zapoznaj się z ofertą.

CADJPY M5


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułPozytywne dane z amerykańskiego rynku nieruchomości. Jak reaguje USD?
Następny artykułUSDJPY pokonuje kolejne wsparcie
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here