Naga MarketsPopularny kanadyjczyk odnotował w tym tygodniu trzy spadkowe sesje i wiele wskazuje, że od odnotuje kolejną. USDCAD wyraźnie traci w reakcji na najnowsze dane z Kanady. Raport sprzedaży detalicznej sprowadza parę z powrotem poniżej poziomu 1,2900. 


Sprzedaż detaliczna w lipcu rośnie o 0,3% w ujęciu miesięcznym do poziomu $50,9 mld ze względu na wyższy poziom sprzedaży żywności, napojów oraz paliw – informuje Statistics Canada. Znacznie ważniejsze dla rynku okazały się pomiary bazowe, które wykluczają najbardziej zmienne komponenty sprzedaży. W tym ujęciu wskaźnik sprzedaży detalicznej rośnie o 0,9% m/m – zdecydowanie powyżej prognoz na poziomie 0,6%.

Silniejsza sprzedaż detaliczna podkreślana jest przez dostatecznie wysokie CPI. Inflacja konsumencka w ujęciu rocznym rośnie w sierpniu o 2,8% w porównaniu z rokiem ubiegłym co jest wartością zgodną z rynkowym konsensusem. Zmiana w ujęciu miesięcznym wskazuje natomiast na delikatny (0,1%) spadek indeksu.

Rynek reaguje

Zaskakująco dobre dane oraz powrót kanadyjskiego ministra do USA w celu kontynuowania rozmów handlowych sprawiają, że byki dość energicznie skupują CAD. W pierwszych minutach po publikacji dzisiejszego raportu USDCAD przetestowało rejon wczorajszego dołka, gdzie swoją obecność podkreślili kupujący USD. Para od 18 września pozostaje w wyraźnym trendzie spadkowym:

źródło: TradingView

Dolar kanadyjski zyskuje również w stosunku do euro. Cross testuje dolne ograniczenie kanału spadkowego:

źródło: TradingView


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here