Naga MarketsPunktualnie o godzinie 14:30 rynki poznały dane dotyczące kanadyjskiej sprzedaży detalicznej za czerwiec 2017 roku. Reakcja dolara kanadyjskiego była natychmiastowa.

Zgodnie z danymi Statistics Canada wartość retail sales wzrosła w czerwcu czwarty miesiąc z rzędu. Wzrost o 0,1% okazał się jednak gorszy od prognoz zakładających odczyt na poziomie 0,3%. Na uwagę zasługuje również ujemna rewizja poprzedniego odczytu z 0,6% do 0,5%. Jak podał Urząd Statystyczna Kanady, sprzedaż detaliczna wzrosła w czerwcu w 6 z 11 sektorów co stanowi 38% łącznej sprzedaży detalicznej.

Mimo to, w pierwszej chwili po publikacji obserwowaliśmy silną aprecjację dolara kanadyjskiego. Była ona spowodowana bardzo pozytywnym odczytem podstawowej sprzedaży detalicznej a więc tej z wyłączeniem samochodów. Pomimo i tak optymistycznych prognoz na poziomie 0,3% (poprzednio -0,1%) ostateczny rezultat wyniósł aż 0,7%.

Źródło: StatCan

Spoglądając na notowania pary walutowej USDCAD zauważymy, że na skutek silnej aprecjacji dolara kanadyjskiego kurs osuwał się o niemal 50 pips.

USDCAD M5


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułO wykresach ani słowa… AUD/CHF, CAD/JPY, USD/CAD
Następny artykułFXCM: „Problemy Global Brokerage nie wpływają na naszą działalność”
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here