Naga MarketsAnalitycy prognozują wyniki czerwcowej sprzedaży detalicznej w Kanadzie nie pomylili się nawet o jedną dziesiątą punku procentowego i z dużą dokładnością wytypowali wynik dzisiejszego odczytu. Wzrostowa rewizja rezultatów z poprzedniego miesiąca okazała się jednak pewnym zaskoczenie, w efekcie czego CAD zyskiwał wobec USD po godzinie 14:30.


Dokładne wyniki wskaźnika sprzedaży detalicznej zaprezentowano poniżej:

  • Pełna sprzedaż detaliczna mdm -0,2% zgodnie z prognozą, poprzednio +2,0% (zrewidowano do +2,2%)
  • Sprzedaż detaliczna z wykluczeniem samochodów mdm – 0,1% zgodnie z prognozą, poprzednio +1,4% (zrewidowano do +1,7%).
Wartość kanadyjskiej sprzedaży detalicznej wyrażona w dolarach amerykańskich. Źródło: StatCan.

„Po wzroście o 5,2% w maju, sprzedaż na stacjach benzynowych spadła o 2,3%, częściowo ze względu na niższe ceny. W ujęciu ilościowym sprzedaż na stacjach benzynowych spadła o 0,4%. Po raz drugi w ciągu trzech miesięcy sprzedaż w handlu pojazdami silnikowymi i częściami (-0,7%) również spadała” – informuje StatCan w wyjaśnieniu do publikowanych wyników.

W reakcji na dane para walutowa USD/CAD reagowała kilkunastopunktową zmiennością, której szala przechyliła się ostatecznie na korzyść niedźwiedzi. Notowania znajdują się w okolicach dziennego minimum, a w szerszej perspektywie dolar amerykański traci czwartą sesję z rzędu na rzecz swojego mniejszego kuzyna:

USD/CAD D1


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here