Naga MarketsKanadyjska policja poszukuje informacji na temat osób podejrzewanych o udział w procederze okradania bitomatów.

Zespół ds. Cyberprzestępczości w Calgary Police Service (CPS) poprosił opinię publiczną o pomoc w identyfikacji czterech osób rzekomo uczestniczących w wielu nieuczciwych transakcjach dokonanych przy użyciu kryptowalut i bitomatów.

Innowacyjna kradzież

Po raz pierwszy CPS otrzymało informacje o procederze w październiku 2018 r. W komunikacie prasowym opublikowanym teraz przez służby stwierdza się, że we wrześniu ubiegłego roku podejrzani rzekomo dokonali 112 “fałszywych transakcji” za pomocą bitomatów w siedmiu kanadyjskich miastach, w tym w Calgary, Toronto, Montrealu, Ottawie, Hamilton, Winnipeg i Sherwood Park. CPS uważa, że ​​podejrzani dokonywali działań związanych z „podwójnym wydatkowaniem”. Rzekomo wypłacali pieniądze z bitomatu (BTM), a następnie zdalnie anulowali transakcję, zanim operator BTM mógł przetworzyć wypłatę.

Oszustwo miało podobno przynieść firmie 146 666 USD strat.

Krypto-oszustwa

Ostatnie badanie opublikowane przez Crypto Analytics w styczniu ujawniło, że w 2018 r. za pomocą nielegalnych środków uzyskano aż około 1,7 miliarda dolarów w kryptowalutach. Z tego ponad 950 milionów dolarów skradziono z giełd, co stanowi 3,6-krotny wzrost w stosunku do 2017 r.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Co ciekawe, o masowe kradzieże kryptowalut podejrzewa się już dziś nie tylko przestępców czy hakerów, a… kraje takie jak Korea Północna. Ponoć tamtejszy rząd ma na swoich usługach hakerów, którzy kradną cyfrowe waluty. Oskarża się ich m.in. o napad na Coincheck, gdzie dokonano rekordowej kradzieży kryptowalut w historii tego rynku. Łącznie Korea Północna ukradła już ponoć środków na 670 mln USD. E-waluty są potrzebne rządowi m.in. do obchodzenia sankcji gospodarczych, z jakimi ich kraj boryka się nie strony USA.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here