Naga MarketsO godzinie 14:30 rynki poznały sporą paczkę jednych z najistotniejszych danych makroekonomicznych piątkowej sesji – mowa tutaj o kanadyjskiej inflacji konsumenckiej za grudzień oraz sprzedaży detalicznej. Wyniki na całej długości okazały się gorsze od prognoz, jedynie delikatnie odbijając od słabych rezultatów listopadowych. W efekcie dolar kanadyjski w pierwszej reakcji na publikację tracił ponad 40 pipsów.


Najistotniejsze dane zgromadzono na poniższym zrzucie ekranu:

Źródło: pl.investing.com
Źródło: pl.investing.com

Wpływ na deprecjację miały przede wszystkim rezultaty sprzedaży detalicznej, które w ujęciu mdm osuwały się z poziomu 1,1% (zrewidowanego w górę do 1,2%) do 0,2% (przy oczekiwaniach 0,5%). Takie spowolnienie dynamiki wzrostowej z pewnością mogło przełożyć się na spadek zainteresowania kupujących dolarem kanadyjskim:

Źródło: StatCan
Źródło: StatCan

CAD przez większość sesji traci wobec USD. Na notowaniach USD/CAD na 10 minut przed publikacją widzieliśmy silniejsze osunięcie, to zostało jednak odrobione w przeciągu zaledwie kilku minut, cena jednocześnie próbowała rysować nowe maksima intraday. Zapędy byków ostudził jednak poziom 1.3380:

USD/CAD M5
USD/CAD M5

Z perspektywy wykresu dziennego widzimy natomiast, że po teście dołków październikowych okolic 1.3030, USD/CAD dynamiczniej odbija i wzrasta już 3 sesję z rzędu. Jeżeli byki chcą myśleć o realnym umocnieniu konieczne jest jednak pokonanie zeszłorocznych maksimów na wysokości 1.36000.

USD/CAD D1
USD/CAD D1


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here